Pracownicy z Polski a język niemiecki

Polacy to wykwalifikowana grupa specjalistów, która jest bardzo chętnie zatrudniana do pracy przez niemieckie firmy. Mimo to wielu przedsiębiorców wciąż posiada wątpliwości dotyczące znajomości języka niemieckiego wśród pracowników z Polski oraz możliwości codziennego kontaktu na gruncie zawodowym.

Znajomość języka niemieckiego wśród pracowników z Polski określana jest na podstawie standardowej klasyfikacji. Poziom języka oceniany jest na podstawie 6 poziomów – od podstawowego A1 do znajomości m.in. zaawansowanej. A wśród kandydatów do pracy można znaleźć zarówno pracowników z Polski z językiem niemieckim na poziomie komunikatywnym, jak i z poziomem tylko podstawowym. Dokładny opis klasyfikacji znajomości języka znajdą Państwo na naszej stronie: Poziomy językowe.

Ze względu na duże zróżnicowanie poziomu języka niemieckiego wśród pracowników z Polski, MR JOB dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej dopasować potrzeby klienta i kwalifikacje językowe kandydata. Właśnie dlatego, jednym z najważniejszych etapów współpracy jest określenie potrzeb klienta. Wykorzystywany jest do tego Profil idealnego kandydata, czyli opis umiejętności, doświadczenia i kwalifikacji pracownika, które kandydaci do pracy muszą spełniać. Profil idealnego kandydata pozwala w pełni poznać oczekiwania pracodawcy wobec pracownika z Polski, w tym jego preferowany poziom języka niemieckiego. W całym procesie określania potrzeb, klienta wspiera doświadczony Manager MR JOB. Pomaga on sprecyzować potrzeby firmy, ustalić oczekiwane kompetencje (zarówno twarde, jak i miękkie) oraz wybrać pracowników z Polski z językiem niemieckim na odpowiednim poziomie – dopasowanym do wymagań firmy i stanowiska.

Profil kandydata a pracownicy z Polski z językiem niemieckim

Stworzenie Profilu idealnego kandydata pozwala MR JOB na rozpoczęcie profesjonalnego procesu poszukiwania dopasowanych pracowników z Polski z oczekiwanym poziomem języka niemieckiego. Nasz wieloetapowy proces rekrutacji umożliwia wyłonienie odpowiednich kandydatów, spełniających Państwa wymagania. Dokładnie sprawdzamy poziom języka niemieckiego oraz inne elementy takie jak doświadczenie, wykształcenie czy umiejętności. Na tym etapie, nasi rekruterzy często korzystają z testów kompetencyjnych czy z assessment center. Następnie, profile kandydatów przesyłane są do klienta do akceptacji z dokładnym opisem ich znajomości języka niemieckiego, doświadczenia oraz umiejętności. I to właśnie Państwo podejmują ostateczną decyzję o zatrudnieniu przedstawionych pracowników z Polski – posiadając pełną znajomość ich kwalifikacji.

Po zatrudnieniu wybranego kandydata w agencji i oddelegowaniu go do pracy w Niemczech, MR JOB wciąż nieprzerwanie wspiera zarówno klienta, jak i pracowników z Polski. Przez cały okres współpracy, mogą oni liczyć na pomoc doświadczonego biura, dwujęzycznego konsultanta oraz codzienne wsparcie w kwestiach językowych i wzajemnym kontakcie. Dedykowany opiekun stanowi sprawdzony łącznik między klientem a pracownikami z Polski – zwłaszcza pracownikiem z językiem na poziomie podstawowym lub niższym. Ponadto, zatrudnione osoby są pod stałą obsługą MR JOB – obejmującą wypłatę wynagrodzeń, wydawanie zaświadczeń czy zawieranie i przedłużanie umów. Ułatwia to codzienną współpracę z pracownikami z Polski z różnymi poziomami znajomości języka niemieckiego, dzięki zmniejszeniu m.in. obowiązków klienta. Zwłaszcza obowiązków wymagających dobrego kontaktu oraz porozumiewania się czyli np. kwestii kadrowych.

Pracownicy z Polski z językiem niemieckim - różne poziomy

Podsumowując, pracownicy z Polski posiadają bardzo zróżnicowane poziomy języka niemieckiego – na rynku dostępni są zarówno kandydaci z językiem na poziomie komunikatywnym lub podstawowym, jak i bez znajomości języka. Właśnie dlatego, agencja MR JOB już od ponad 12 lat, łączy pracodawców i pracowników – profesjonalnie analizując potrzeby klientów oraz zapewniając odpowiadających im kandydatów do pracy. Tym samym oferując gwarancję pewności pracowników z Polski z poziomem języka, który wymagany jest na stanowisku.

Więcej o przebiegu współpracy z nami, mogą przeczytać Państwo w Case study: Gwarancja liczby pracowników z Polski oraz ciągłości ich zatrudnienia według zapotrzebowania klienta.