Współpraca z agencją pracy tymczasowej – 3 plusy dla przedsiębiorstwa

Współpraca z agencją pracy tymczasowej to korzystne rozwiązanie, charakteryzujące się wieloma zaletami dla przedsiębiorców. Może stanowić duże wsparcie dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru czy rodzaju działalności.

Partnerstwo biznesowe z agencją pracy tymczasowej opiera się na pełnym przekazaniu procesu rekrutacji i zatrudnienia do zewnętrznej firmy. Agencja przejmuje wiele zobowiązań pracodawcy. W tym m.in. organizację procesów rekrutacyjnych, prowadzenie administracji wynagrodzeń, kontrolę poziomu absencji oraz bieżące uzupełnianie personelu. Jednocześnie, klient i jego przedsiębiorstwo zachowuje pełną decyzyjność zatrudnienia poprzez akceptowanie kandydatów, następnie zatrudnianych w agencji. Posiada również kontrolę nad pracownikiem – może wyznaczać mu zadania i nadzorować ich wykonanie.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej - jak to działa

Wybranie współpracy z agencją pracy tymczasowej, charakteryzuje się wieloma korzyściami dla przedsiębiorstwa. A 3 największe z nich to niewątpliwie oszczędność czasu, wysoka elastyczność oraz terminowość. Dzięki współpracy z agencją pracy zmniejsza się ilość obowiązków każdej firmy, a przez to koszt czasu, który musiałby zostać im poświęcony. Współpraca z agencją pracy tymczasowej znacząco zmniejsza zobowiązania pracodawcy wobec pracownika. Jak wyjaśnialiśmy wcześniej – agencja przejmuje proces rekrutacji oraz zatrudnienia i wszystkie codzienne aspekty z nimi związane. Są to m.in.:

  • organizacja badań lekarskich oraz ogólnego szkolenia BHP,
  • zawieranie i przedłużanie umów z pracownikami,
  • obsługa kadrowo-płacową zatrudnianych osób,
  • wypłata wynagrodzeń, prowadzenie dokumentacji oraz wydawanie zaświadczeń.

Jednocześnie, dzięki wybraniu doświadczonej i sprawdzonej agencji pracy tymczasowej, pracodawca zachowuje wysokie standardy obsługi pracowników. Gwarantując ich zadowolenie z pracy, budując pozytywne relacje z Państwa firmą oraz wspierając jej dobry wizerunek na rynku. Oszczędność czasu związana jest również z efektywnością działań agencji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnej kadrze, rekrutacje lub zatrudniania trwają o wiele krócej niż procesy wewnętrzne w firmie. Współpraca z agencją pracy tymczasowej to zatem niewątpliwie krótszy czas oczekiwania na pracownika, z zachowaniem wysokich standardów jego obsługi.

Kolejny dużym plusem współpracy z agencją pracy tymczasowej jest oferowana elastyczność. Szczegółowe bazy kandydatów pozwalają na pełne dopasowanie kandydata do oczekiwań – niezależnie od branży lub stanowiska pracy. Ponadto, agencja oferuje stałą możliwość aktualizacji zapotrzebowania Państwa firmy na pracowników. Partnerstwo z agencją ułatwia również sezonowość zatrudnienia. Dostępne jest uzyskanie pracowników na krótsze okresy czasu, związane z okresową nadwyżką pracy w firmie – odciążając tym samym Państwa pracowników. Osoby zatrudnione do pomocy mogą pracować w trybie całego etatu lub tylko kilka razy w miesiącu. Wszystko zależne jest od Państwa bieżących potrzeb! Możliwe jest również uzupełnienie nieobecności pracowników wewnętrznych firmy, bez konieczności trwałego wiązania się umowami – w postaci pracowników na zastępstwo. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się m.in. w okresie urlopów wakacyjnych czy dłuższych absencji. Współpraca z agencją pracy wykorzystywana może być również jako okres próbny dla Państwa pracowników. Umożliwia uniknięcie efektu fluktuacji oraz sprawdzenie kompetencji i dopasowania pracownika do Państwa potrzeb przed jego ostatecznym zatrudnieniem w firmie. Więcej o pracownikach na okresie próbnym w agencji, znajduje się w naszym artykule: Pracownicy na okres próbny – współpraca z agencją pracy.

Wśród plusów współpracy z agencją pracy tymczasowej, nie można zapomnieć o wskazaniu terminowości tego rozwiązania. Agencja zapewnia pracownika gotowego do rozpoczęcia pracy w terminie wybranym przez firmę. Ponadto, przejmuje ona odpowiedzialność związaną z prawnym dopuszczeniem kandydata do pracy na stanowisku. Współpraca znacząco ułatwia zatem organizację pracy firmy – gwarantując większą przewidywalność pracy. Pozwala to na zachowania wszystkich terminów produkcyjnych w Państwa firmie, jak i oferuje sezonowe wsparcie kadry pracowniczej. Współpraca z agencją pracy to również gwarancja ciągłości zatrudnienia. To właśnie firma zewnętrzna kontroluje absencję pracowników oraz zapewnia odpowiednie zastępstwa w razie problemów. Tym samym, ułatwiając pracę całego personelu firmy.

Współpraca z agencją pracy to terminowość pracowników

Współpraca z agencją pracy tymczasowej niesie ze sobą wiele korzyści dla każdego przedsiębiorstwa. Jednak, aby móc w pełni z nich korzystać, warto wybierać doświadczone agencje, gwarantujące pełne bezpieczeństwo, solidność i wysoką jakość usług. Jedną z nich jest MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej, która od ponad 12 lat z powodzeniem wspiera polskich przedsiębiorców i skutecznie łączy pracodawców z pracownikami!

Sprawdź, jak łączymy wszystkie korzyści współpracy z agencją pracy tymczasowej w Case study: skuteczny proces rekrutacji i zatrudnienia 201 pracowników w 1,5 miesiąca.

Wybierz korzystne rozwiązanie dla swojej firmy i wykorzystaj wszystkie zalety współpracy z agencją pracy, skontaktuj się z nami przez formularz lub mailowo: zapytania@mrjob.pl.