Praca w Niemczech bez języka? 3 powody, dla których warto znać język niemiecki w czasie wyjazdu

Planujesz wyjazd, jednak martwi cię praca w Niemczech bez języka? Poznaj powody, dla których warto nauczyć się podstaw języka niemieckiego.

Oferty pracy w Niemczech są bardzo różnorodne pod względem oczekiwań wobec kandydata, w tym jego znajomości języka niemieckiego. Od pracodawców-użytkowników wymagających komunikatywnego niemieckiego, przez konieczność posiadania poziomu podstawowego,  aż do pracy w Niemczech bez języka. Mimo to, znajomość niemieckiego jest zawsze dużym plusem dla pracownika i posiada wiele zalet, o których warto pamiętać.

Praca w Niemczech bez języka stawka

Największą zaletą posługiwania się językiem jest wyższe wynagrodzenie dla pracownika. Język niemiecki jest bardzo ceniony na rynku pracy, dlatego proponowana stawka jest zawsze lepsza niż w ofertach pracy w Niemczech bez języka. Różnica może wynosić nawet 50% stawki brutto/h – porównując najniższe wynagrodzenie podstawowe bez znajomości niemieckiego do najwyższej stawki z wymaganym poziomem komunikatywnym. Dodatkowo, wielu pracodawców-użytkowników decyduje się na pracownika z potencjalnie niższym doświadczeniem i kwalifikacjami, jednak wyższym poziomem języka.

Kolejnym plusem znajomości języka niemieckiego są możliwości, które otwierają się przed kandydatem. Wyższy poziom języka oznacza więcej ofert pracy. Ucząc się niemieckiego, zyskujesz dostęp do nowych propozycji, które wcześniej były dla Ciebie zamknięte. Jednocześnie zachowujesz możliwość aplikowania na oferty pracy bez języka, wielokrotnie zwiększając swoje szanse na znalezienie idealnej pracy.

Praca w Niemczech bez języka różnica

Opanowanie języka niemieckiego oznacza również większy komfort pracy i życia za granicą. Pierwszy wyjazd do Niemiec, oraz każdy kolejny, może wywoływać wątpliwości – i jest to zupełnie normalne. Znajomość niemieckiego może w tym pomóc, ponieważ umożliwia bardziej swobodny kontakt z współpracownikami oraz otoczeniem, pozwalając Ci szybciej zadomowić się w nowym miejscu. Również proste, codzienne czynności takie jak podróż komunikacją miejską, zakupy w sklepie lub płatności mogą stać się o wiele bardziej komfortowe dzięki użyciu prostego języka niemieckiego.

Znajomość języka w czasie pracy w Niemczech posiada niewątpliwe zalety, które warto rozważyć. Już nawet poziom podstawowy z prostym słownictwem i formami, może zwiększyć Twoje wynagrodzenie, ilość ofert oraz komfort w czasie pracy!

Jeśli chcesz poznać podstawowe zwroty i słownictwo, sprawdź 12 krótkich lekcji niemieckiego. Możesz również obejrzeć ich odświeżoną wersją, publikowaną w każdy wtorek na Naszym Facebooku – aby zawsze były pod ręką.

Szukasz pracy w Niemczech bez języka, z poziomem podstawowym lub komunikatywnym? W MR JOB posiadamy ciekawe oferty pracy w Niemczech.