Jak wygląda rekrutacja pracowników z MR JOB?

Niezależnie, czy rekrutujemy pracowników fizycznych czy biurowych – dobra rekrutacja pracowników to podstawa zadowolenia ze współpracy. Właśnie dlatego w agencji MR JOB, na podstawie naszego 13-letniego doświadczenia na rynku pracy, opracowaliśmy sprawdzony proces rekrutacji pracowników dla naszych Kontrahentów.

Rekrutacja pracowników fizycznych z MR JOB – niezależnie czy są to pracownicy z Polski, czy z Ukrainy, zawsze rozpoczyna się analizą potrzeb Klienta. To właśnie na podstawie wywiadu z pracodawcą, określamy założenia i oczekiwania przedsiębiorstwa wobec współpracy. Następnie, wspólnie z klientem tworzymy profil idealnego kandydata, czyli zbiór Państwa potrzeb wobec rekrutowanego pracownika z Polski lub z Ukrainy. Profil kandydata tworzony jest indywidualnie dla każdego stanowiska, na które poszukiwani będą pracownicy. Na podstawie profilu idealnego kandydata rozpoczynamy rekrutację pracowników fizycznych – korzystając z naszych rozbudowanych baz kandydatów i metod rekrutacji o zasięgu regionalnym oraz krajowym.

Profil opisuje poszukiwanego kandydata w trakcie rekrutacja pracowników fizycznych z MRJOB

Wszystkich pozyskanych kandydatów poddajemy wstępnej selekcji na podstawie ich dokumentów aplikacyjnych przy wykorzystaniu modelu SITA. Następnie, nasi doświadczeni konsultanci przeprowadzają z nimi wywiad telefoniczny w celu weryfikacji i uzupełniania informacji z dokumentów aplikacyjnych. To właśnie kolejna selekcja w trakcie rekrutacji pracowników fizycznych pozwala nam na zmniejszenie grupy kandydatów i zaproszenie ich na indywidualne rozmowy kwalifikacyjne. Bezpośrednie spotkanie z potencjalnym pracownikiem to jeden z kluczowych etapów naszej rekrutacji. W trakcie rozmowy weryfikujemy jego wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. A w przypadku rekrutacji pracowników z Ukrainy, sprawdzamy również poziom znajomości języka polskiego. Na tym etapie, nasi rekruterzy często wykorzystują testy kompetencyjne lub assessment center. Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, przedstawiamy Państwu bazę zgromadzanych kandydatów oraz umożliwiamy bezpośrednie spotkania z nimi. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa przeprowadzamy również dodatkowe testy kwalifikacyjne. Celem tego etapu rekrutacji pracowników fizycznych jest selekcja pracowników dopasowanych do Państwa oczekiwań, jednocześnie ostateczna decyzja zawsze należy do Państwa! Każda rekrutacja, niezależnie czy są to pracownicy z Polski czy z Ukrainy, kończy się zatrudnieniem wybranego kandydata do pracy przez MR JOB. To właśnie agencja bezpośrednio zatrudnia pracownika fizycznego – zapewniając mu odpowiednie badania lekarskie, wstępne szkolenie BHP oraz pełną dokumentację kadrową. Tym samym umożliwiając mu szybkie rozpoczęcie pracy w Państwa firmie!

Rekrutacja pracowników fizycznych w Agencji MR JOB to wieloetapowy proces, którego celem jest zawsze dopasowanie potrzeb pracodawcy z odpowiednim pracownikiem. W trakcie rekrutacji korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań – wypracowanych na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia na rynku pracy. A nasz proces selekcji opieramy na Państwa potrzebach i oczekiwaniach wobec pracownika, wyszczególnionych w opracowanym profilu kandydata idealnego. Jednocześnie, przejmujemy odpowiedzialność prawną za dopuszczenie kandydata do pracy. A pracownicy MR JOB już od pierwszego dnia w przedsiębiorstwie, są gotowi do rozpoczęcia pracy w Państwa firmie!

Celem rekrutacji pracowników fizycznych MRJOB jest znalezienie idealnego kandydata na stanowisko

Dobra rekrutacja pracowników fizycznych to podstawa udanej współpracy z agencją pracy, zarówno w zakresie zatrudniania pracowników z Polski, jak i z Ukrainy. A naszym procesom rekrutacyjnym w MR JOB zaufało już kilkaset firm z różnych branż – w tym przedsiębiorstwa z Legnicy i okolicy. Referencje naszych partnerów znajdą Państwo TUTAJ!

Przykładowy proces rekrutacji pracowników fizycznych z MR JOB na podstawie jednych z naszych zleceń znajdą Państwo w Case Study: skuteczny proces rekrutacji i zatrudnienia 201 pracowników w 1,5 miesiąca

W razie dodatkowych pytań na temat rekrutacji MR JOB, zapraszamy do kontaktu przez formularz lub mailowo: zapytania@mrjob.pl