Wywiad z Panem Leonardem z cyklu #ludzieMRJOB

Zastanawiasz się nad lub planujesz pracę w Niemczech? Przeczytaj nasz wywiad z Panem Leonardem, który od 2 lat współpracuje z MR JOB na stanowisku pakowacza. Dowiedz się jak wygląda jego życie w Niemczech, dlaczego zdecydował się na wyjazd oraz jak ocenia swoją codzienną pracę.

________________________________

Dzień dobry, bardzo dziękujemy, że zgodził się Pan na wywiad z nami. Bardzo jest nam miło. (…) Jeśli moglibyśmy zacząć – czy mógłby Pan się przedstawić i powiedzieć na jakim stanowisku Pan pracuje?

Pan Leonard: Nazywam się Leonard, pracuje na stanowisku pakowacza – pakuje artykuły dla artystów w kartony, które są wysyłane bezpośrednio firmą kurierską do klientów.

Od jakiego czasu współpracuje Pan z MR JOB?

Pan Leonard: Z firmą MR JOB współpracuje już 2 lata – na terenie Niemiec.

A od jakiego czasu pracuje Pan w Niemczech?

Pan Leonard: W Niemczech jestem już 2,5 roku. Pół roku, wcześniej, pracowałem przez inną agencje.

Rozumiem. Czyli przed współpracą z MR JOB pracował Pan w Niemczech z inną agencją?

Pan Leonard: Tak.

Czy zna Pan język niemiecki?

Pan Leonard: Znam kilka zwrotów potrzebnych mi w pracy. Jednak biegle nie mówię po niemiecku.

Czyli określiłby Pan taki poziom podstawowy?

Pan Leonard: Tak, podstawowy.

Dlaczego zdecydował się Pan na pracę za granicą? Jaka była Pana motywacja? Co Panem kierowało i czemu podjął Pan taką decyzję?

Pan Leonard: Za granicę chciałem wyjechać, po pierwsze ze względów finansowych, aby zarobić więcej pieniążków niż w Polsce mi się to udawało. A po drugie – zwiedzić kawałek świata. Zobaczyć coś ciekawego poza Polską.

Czy myśli Pan, że gdyby nie wyjechałby Pan do Niemiec to czy w Polsce znalazłby Pan podobną pracę?

Pan Leonard: Myślę, że… Taką pracę to nie. Pracowałem w innym zawodzie. Natomiast, w Polsce nie byłbym w stanie zarobić takich pieniążków jak tutaj w Niemczech.

Jak wygląda Pana dzień pracy – czy mógłby Pan go nam opisać?

Pan Leonard: Pracujemy na dwie zmiany – system jest ośmio-godzinny w tym dwie przerwy 15-minutowe. Praca jest łatwa, lekka.

A jak dojeżdża Pan do pracy? Jak wygląda dojazd i ile trwa?

Pan Leonard: Jesteśmy tutaj zakwaterowani w cztery osoby – i mamy dwa samochody do dyspozycji. Tak więc, dojeżdżamy na zmianę. Do pracy jest blisko, ok. 3 kilometrów. Tak więc bardzo szybko jesteśmy w pracy i nie musimy wcześniej wyjeżdżać.

A jak dogaduje się Pan ze współpracownikami? Zarówno od pracodawcy, jak i z kolegami z zakwaterowania?

Pan Leonard: Akurat atmosfera jest bardzo dobra! Zarówno na mieszkaniu, jak i w pracy. Nie ma problemów.

Praca w Niemczech z MRJOB

Zatem jak oceniłby Pan swoją pracę w Niemczech?

Pan Leonard: Ja jestem bardzo zadowolony. Zarówno z zakwaterowania – okolica jest bardzo ładna, górzysta, lasy, dróżki rowerowe. Tak więc jest gdzie pospacerować. W pracy jest atmosfera bardzo dobra, dobrze się współpracuje. Przełożeni też są bardzo przystępni. Nie ma żadnej presji w pracy, ani stresu. Tak więc, ja jestem zadowolony ze swojego pobytu tutaj.

To bardzo nas to cieszy! A czym różni się dla Pana praca w Niemczech od pracy w Polsce? Jaka jest różnica, którą Pan zauważył i która zwróciła Pana uwagę?

Pan Leonard: Mniejszy zakres obowiązków. Mniejsza taka presja… Tutaj wykonuje swoją pracę. Jest powiedziane, że nie muszę zrobić szybko, ale mam zrobić dokładnie. I nie ma tej presji czasowej.

Czyli bez takiej presji, że trzeba jak najszybciej i jak najwięcej, tak?

Pan Leonard: Tak, dokładnie.

A czy mógłby Pan opowiedzieć, czemu zdecydował się Pan na wyjazd do pracy w Niemczech?

Pan Leonard: Akurat do Niemczech, z tego względu, że mam bliżej za tę granicę na zachód. I też chodziło o pieniążki – córka studiuje więc tutaj pracując za granicą, jestem w stanie opłacić studia. Już spłaciłem kredyty i teraz odkładam na samochód.

Super! A czy ten wyjazd wpłynął jakoś na Pana życie? Pozwolił zrealizować jakieś plany? Coś zmienił?

Pan Leonard: Tak, tak. Na pewno zmieniło się, to – jest rozłąka, trzeba było wszystko zostawić. (Wszystko) to, co było w Polsce. Znajomych, powiedzmy: życie i przenieść się tutaj. Natomiast udało się tutaj, dzięki agencji MR JOB sprowadzić również moją żonę. I razem mieszkamy, razem pracujemy i razem dojeżdżamy. I jesteśmy bardzo zadowoleni z tego.

Zakwaterowanie a praca w Niemczech

To świetnie! Bardzo nas to cieszy. Teraz przejdziemy do pytań bardziej o pracy z MR JOB. Czy mógłby Pan dokończyć zdanie: Pracuję z MR JOB ponieważ…

Pan Leonard: Ponieważ… Hmm… Już od samego początku, była dobrze zorganizowana praca – począwszy od procesu rekrutacji, który trwał bardzo szybko. Wszystko zostało ogarnięte. Tak więc dostałem tylko adres kwatery, adres pracodawcy – przyjeżdżam na miejsce i wszystko jest zorganizowane! Także warto tutaj przez Państwa agencję pracować!

Dziękujemy. A czy jest coś co Pana zaskoczyło, biorąc również pod uwagę Pana doświadczenia z inną agencją? Czy jest coś we współpracy z nami, co Pana zaskoczyło?

Pan Leonard: Przyjeżdżając tutaj np. agencja (MR JOB) zwraca pieniążki za dojazd do miejsca pracy, jak również przy zmianie kontrahenta, również za przemieszczenie się też są zwrócone pieniążki. Zakwaterowanie jest bardzo dobre, na wysokim poziomie mieszkania są – zawsze wyposażone. Jeżeli zdarzy się jakieś niedociągnięcie tutaj powiedzmy lub nie wiadomo na co się natkniemy, to jest właśnie ta możliwość współpracy i dogadania się i ewentualnej zmiany. A jestem ogólnie mile zaskoczony, że to wszystko jest tak sprawnie zorganizowane!

A co ceni Pan sobie we współpracy z MR JOB?

Pan Leonard: Stabilność, konsekwencja, solidność – także same komplementy.

Bardzo nam miło. A czy poleciłby Pan MR JOB i pracę w Niemczech np. koledze?

Pan Leonard: Oczywiście, że tak.

Super. A czy zdecydowałaby się Pan na wyjazd z nami ponownie?

Pan Leonard: Tak! Oczywiście.

Super. Bardzo nas to cieszy. I już tak na koniec: czy planuje Pan kolejny wyjazd do pracy w Niemczech – w przyszłości lub czy planuje Pan teraz zostać?

Pan Leonard: Myślę, że tak. Zostało mi jeszcze 20 lat do emerytury – także myślę, że ten czas właśnie tutaj spędzę, w Niemczech.

Pierwszy wyjazd a praca w Niemczech

A czy chciałby Pan coś jeszcze dodać od siebie?

Pan Leonard: Polecam wszystkim, którzy boją się lub nie wiedzą jak zrobić pierwszy krok za granicę, żeby właśnie skontaktowali się z Państwa agencją MR JOB. Gdzie krok po kroku, wszystko zorganizują i poprowadzą!

Dziękujemy!

________________________________

Panu Leonardowi, jeszcze raz bardzo dziękujemy za poświęcany nam czas i miłą rozmowę. Cały wywiad z Panem Leonardem, pracującym w Niemczech z MR JOB, obejrzeć można TUTAJ!

Zawsze powtarzamy, że zatrudniamy setki pracowników od ponad 12’stu lat, a za każdym z nich, stoją prawdziwe historie. Nie było jednak tego widać wprost, więc postanowiliśmy rozpocząć cykl wywiadów #ludziemrjob i pokazać jak to wygląda z perspektywy współpracy z nami. Wszystkie wywiady znajdziesz TUTAJ!

Szukasz pracy w Niemczech? Sprawdź nasze ciekawe oferty pracy.