Seminarium Norwesko-Polskiej Izby Gospodarczej w Oslo.

Dnia 16 listopada w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo odbyło się Wielosektorowe Seminarium Biznesowe organizowane przez Norwesko-Polską Izbę Gospodarczą (NPCC).

Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w seminarium i zaprezentowania naszej firmy.
Poza nami wystąpiło jeszcze 15-nastu innych przedstawicieli firm z Norwegii i Polski. Byli to reprezentanci różnych sektorów, między innymi: energetyki, budownictwa, ropy i gazu, usług publicznych i innych. Przedstawiono najnowsze wiadomości i trendy w norweskiej i polskiej gospodarce. Omawiane były również tematy takie jak: biznes w różnych kulturach, prowadzenie działalności w Norwegii oraz formalności i przepisy prawne z tym związane oraz wiele innych.

Nasza prezentacja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Omawialiśmy zakres naszej działalności oraz oczekiwania i poziom satysfakcji naszych pracowników świadczących pracę poza granicami kraju. W prezentacji powołaliśmy się na wyniki ankiety przeprowadzonej przez nas w lipcu tego roku.

Po zakończeniu wszystkich prezentacji przyszedł czas na networking, który umożliwił zapoznanie się z przedstawicielami pozostałych firm biorących udział w seminarium. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące naszej firmy i dyskutowaliśmy na tematy poruszane podczas seminarium. Przeprowadzone owocne rozmowy  dotyczyły nawiązania współpracy, a wymiana wzajemnych doświadczeń była niesamowicie cenna.

Całe wydarzenie miało na celu umocnienie i poszerzenie współpracy pomiędzy Norwegią i Polską.

Pozostały czas spędzony w Norwegii wykorzystaliśmy na spotkania z potencjalnymi klientami. Czynnie wsłuchiwaliśmy się w potrzeby każdego klienta i odbyliśmy kilka owocnych spotkań. Wśród zawodów szczególnie pożądanych przez norweskich pracodawców pojawiły się między innymi: elektryk z uprawnieniami DSB, monter rusztowań, stolarz i hydraulik. Miło było nam słyszeć, że  norwescy pracodawcy cenią sobie polskich pracowników za ich umiejętności, doświadczenie i gotowość do pracy.

Udało nam się również odwiedzić kilka placów budowy i porozmawiać z polskimi pracownikami na temat ich poziomu satysfakcji z obecnej pracy i kontrahenta dla którego tę pracę świadczą.

Naszą wizytę w Norwegii zdecydowanie możemy podsumować jako pozytywną. Udział w seminarium pozwolił nam poszerzyć znajomości wśród norweskich przedsiębiorców oraz wzbogacić naszą wiedzę na temat norweskiej gospodarki i kultury.

Odbyliśmy wiele owocnych rozmów dotyczących współpracy, dodatkowo mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca w Norwegii widziana oczami pracownika.

Jako nowi członkowie Norwesko-Polskiej Izby Gospodarczej (NCPP) już nie możemy się doczekać kolejnych eventów i wizyt w Norwegii!

Projekt bez tytułu (21)