Praca w Polsce z MR JOB dla osób z Ukrainy

Jeśli jesteś osobą z Ukrainy, decyzja o pracy w Polsce może wiązać się z wieloma pytaniami i wątpliwościami, dotyczącymi legalności, przebiegu rekrutacji oraz zatrudnienia. Właśnie dlatego, w tym artykule, dowiesz się jak wygląda ten proces krok po kroku w naszej agencji pracy tymczasowej MR JOB, która posiada wieloletnie doświadczenie w oferowaniu pracy obywatelom Ukrainy.

Zatrudnienie i praca dla osób z Ukrainy w Polsce

W MR JOB, najważniejsze jest dla nas Twoje poczucie bezpieczeństwa oraz komfort w trakcie pracy w Polsce. Właśnie dlatego zatrudnianie pracowników z Ukrainy przez MR JOB cechuje przejrzystość i pełne wsparcie doświadczonych konsultantów w trakcie całej współpracy. Nasz proces zatrudnienia:

 1. Krok pierwszy to profesjonalna rekrutacja do pracy dla osób z Ukrainy. Rekrutacja prowadzona jest przez nasze doświadczone biuro rekrutacyjne w Legnicy. Aplikować na oferty pracy można zarówno mailowo poprzez wysłanie CV na adres: rekrutacja.ua@mrjob.pl lub telefonicznie – dzwoniąc po jeden z podanych numerów: +48 535202021, +48 729463297 lub +48 727893623.
 2. Krok drugi to selekcja kandydatów na podstawie analizy ich dokumentów aplikacyjnych w odniesieniu do wymogów oferty, przedstawionych przez pracodawcę.
 3. Następny krok to rozmowy telefoniczne z wybranymi kandydatami. Rozmowa ma na celu weryfikację kwalifikacji oraz uzupełnienie dokumentów aplikacyjnych pracownika z Ukrainy. Przeprowadzona może być w języku polskim lub ukraińskim.
 4. Krok czwarty to weryfikacja dokumentów urzędowych pracownika z Ukrainy – dokładne sprawdzenie terminu i ważności dokumentów pobytowych oraz dokumentów legalizujących pracę.
 5. Krok piąty to rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Przeprowadzone mogą być zarówno jako spotkanie i rozmowa bezpośrednia, jak również w formie telefonicznej. Przeprowadzane przez nas rozmowy kwalifikacyjne pozwalają na lepsze poznanie się przed podjęciem pracy przez osobę z Ukrainy. W ich trakcie odbywa się również weryfikacja kwalifikacji i doświadczenia kandydata.
 6. Kolejnym krokiem procesu jest decyzja o zatrudnieniu pracownika z Ukrainy.
 7. W kroku siódmym, następuje kompletowanie wszystkich dokumentów wymaganych do podjęcia pracy w Polsce przez osobę z Ukrainy. Formalności obejmują m.in. złożenie odpowiedniej dokumentacji przez MR JOB w Powiatowym Urzędzie Pracy w celu uzyskania pozwolenia na pracę lub zaproszenia kandydata znajdującego się na Ukrainie do Polski.
 8. Krok ósmy to czas oczekiwania na dokumentację, która umożliwi pracownikowi z Ukrainy legalną pracę na terenie Polski. Czas oczekiwania wynosi od 7 do 10 dni.
 9. W trakcie czekania na formalności urzędowe, pracownik MR JOB oferuje pomoc w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowanie w Polsce dla pracownika z Ukrainy.
 10. Po otrzymaniu stosownych dokumentów, krok dziesiąty to zatrudnienie wybranego kandydata. Warto pamiętać, że praca osób z Ukrainy w MR JOB jest zawsze w pełni legalna i odbywa się na podstawie sprawiedliwej i zrozumiałej umowy!
 11. Jeśli kandydat przebywa poza terytorium Polski, następuje wysłanie do niego odpowiednich dokumentów, w celu wyrobienia wizy.
 12. Krok dwunasty to przyjazd pracownika z Ukrainy oraz rozpoczęcie zatrudnienia!
 13. Przez rozpoczęciem pracy przez osobę z Ukrainy, przeprowadzane są odpowiednie badania lekarskie i profesjonalne szkolenia BHP – w pełni opłacane przez MR JOB. Komplementowana jest również dokumentacja kadrowa pracownika.
 14. Krok czternasty to rozpoczęcie pracy w Polsce przez osobę z Ukrainy.
 15. W trakcie trwania zatrudnienia w MR JOB, pracownik jest pod stałą opieką konsultanta, który obsługuje sprawy kadrowo-płacowe oraz oferuje bieżące wsparcie.
 16. Dodatkowo, dla pracownika z Ukrainy dostępne są cykliczne spotkania z dedykowanym konsultantem MR JOB w miejscu pracy – w formie dyżurów u pracodawcy. W ich trakcie, pracownik MR JOB chętnie odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże w rozwiązaniu potencjalnych problemów.
 17. W trakcie trwania zatrudnienia, na bieżąco przeprowadzana jest weryfikacja legalności pobytu i pracy osoby z Ukrainy przez MR JOB. Pozwala to na złożenie odpowiednich dokumentów w razie konieczności ich przedłużenia.

Cały proces zatrudnienia pracownika z Ukrainy przeprowadzany jest przez wykwalifikowaną kadrę MR JOB z 11–letnim doświadczenie w tej dziedzinie. Ponadto, nad wszystkim czuwa nasz Konsultant ds. Rekrutacji UA Ania, która zadba o wszystko – od profesjonalnej rekrutacji, przez odpowiednią dokumentację i legalność pracy osoby z Ukrainy, aż do komfortu pracownika w czasie zatrudnienia.

Praca w Polsce z MR JOB to gwarancja bezpieczeństwa i stabilności. Każdy pracownik z Ukrainy posiada nasze pełne wsparcie zarówno w czasie rekrutacji, jak i w trakcie zatrudnienia. Oferty pracy zawsze obejmują legalną pracę i pobyt w Polsce, a cały proces zatrudniania jest przejrzysty i zrozumiały – bez ukrytych kosztów i niesprawiedliwych warunków współpracy. Potwierdzeniem naszej autentyczności jest członkostwo MR JOB w Stowarzyszeniu Agencji Zatrudnienia (SAZ) – co obliguje do funkcjonowania zgodnie z Kodeksem Etyki oraz przestrzegania przepisów prawa.

Praca w Polsce dla osób z Ukrainy kontakt

Proces zatrudnienia w MR JOB dla osób z Ukrainy jest prosty, legalny, a najważniejszy dla nas jest Twój komfort! Dlatego, jeśli szukasz pracy w Polsce, skontaktuj się telefonicznie z Anią pod numerem +48 535202021 lub z naszym biurem: +48 729463297 oraz +48 727893623. Możesz również przesłać CV mailowo na adres: rekrutacja.ua@mrjob.pl.

Szukasz pracy w Polsce? MR JOB posiada różnorodne oferty pracy w Polsce dla osób z Ukrainy!