Eurostat: Stopa Bezrobocia W Strefie Euro Bez Zmian, W Polsce Lekki Spadek

Stopa Bezrobocia W Strefie Euro W Lipcu 2013 R. Po Uwzględnieniu Czynników Sezonowych Wyniosła 12,1 Proc., Wobec 12,1 Proc. W Poprzednim Miesiącu, Po Korekcie – Poinformował W Środę Eurostat, Urząd Statystyczny UE.

Według Komisji Europejskiej w wielu państwach eurolandu bezrobocie przestało rosnąć, co należy uznać za względnie dobrą wiadomość.

Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 12,1 proc. Przeciętna stopa bezrobocia w 27 krajach UE wyniosła w lipcu 11,0 proc. wobec 11,0 proc. poprzednio.

30.09.13

Najwyższa była w Hiszpanii: 26,3 proc., najniższa w Austrii: 4,8 proc. W Polsce stopa bezrobocia wyniosła 10,4 proc. wobec 10,5 proc. w czerwcu – podał Eurostat.

„Po Sześciu Kwartałach Recesji I Dziesięciu Kwartałach Rosnącego Bezrobocia Ta Stabilizacja Stopy Bezrobocia To Relatywnie Dobra Wiadomość” – Oświadczył Komisarz UE Ds. Zatrudnienia Laszlo Andor.

Dodał, Że W Wielu Krajach, Również Dotkniętych Kryzysem Hiszpanii, Portugalii I Irlandii, Bezrobocie Przestało Rosnąć. „Jednak Nadal Nie Do Przyjęcia Jest To, Że 26,6 Mln Ludzi W UE Nadal Nie Ma Pracy, Z Czego 5,5 Mln To Osoby Poniżej 25 Roku Życia. Poprawa (Na Rynku Pracy) Jest Minimalna I Sytuacja Wciąż Jest Niepewna. Jeszcze Nie Czas Na Świętowanie. Wprost Przeciwnie, Teraz Widzimy, Że Nasza Polityka Zatrudnienia Jest Słuszna I Musimy Wzmocnić Nasze Wysiłki” – Dodał Andor.

Wezwał Też Kraje UE, By Jak Najszybciej Wdrożyły Program Gwarancji Zatrudnienia Dla Ludzi Młodych, Który Ma Zapewnić, Że Każda Osoba Poniżej 25 Lat Otrzyma Propozycje Pracy, Dalszego Szkolenia Albo Praktyki W Ciągu Czterech Miesięcy Od Ukończenia Szkoły Albo Utraty Pracy.