Czy opłaca się pracować w Agencji Pracy?

Czy opłaca się pracować w agencji pracy tymczasowej? Jakie prawa ma pracownik tymczasowy? Co zyskuje dzięki agencji pracy tymczasowej? Te pytania często zaprzątają głowę osób szukających pracy, które trafiły na ofertę pracy agencji tymczasowej. Poznaj na nie odpowiedź, aby móc podjąć świadomą decyzję o swoim przyszłym zatrudnieniu.

Na początek warto zaznaczyć, że praca w agencji tymczasowej opłaca się tak samo jak zatrudnienie na umowę o pracę, ponieważ warunki i prawa pracownika są bardzo podobne. Pracownik tymczasowy ma opłacane składki ZUS, które gwarantują ubezpieczenie zdrowotne dla niego i jego rodziny. Czas pracy liczony jest do jego emerytury oraz posiada on prawo do urlopów wypoczynkowych, okolicznościowych i na żądanie. Jedyną różnicą, w porównaniu do standardowej umowy o pracę, jest sposób naliczania urlopów – urlop wypoczynkowy w pracy tymczasowej liczony jest w stosunku: 2 dni urlopu za każdy miesiąc pracy. Wszystkie inne prawa pozostają takie same, niezależnie od rodzaju zawartej umowy.

Czy praca w agencji pracy tymczasowej się opłaca prowizja

Wiele osób zastanawia się, czy praca w agencji pracy tymczasowej się opłaca, ze względu na wysokie prowizje pobierane przez biura. Jest to jednak tylko mit! Wynagrodzenie pracownika jest w pełni przelewane na jego konto, bez dodatkowych opłat. Cały koszt obsługi przez agencję pracy tymczasowej spoczywa na pracodawcy, nigdy nie na osobie zatrudnionej. Więcej mitów na temat pracy tymczasowej znajdziesz w naszym artykule: Czy czas pracy na umowę pracy tymczasowej liczy się do stażu pracy? 5 mitów na temat pracy tymczasowej w Polsce

Warto pamiętać, że praca z agencją pracy tymczasowej to często duża szansa dla pracownika. Pozwala na zdobycie doświadczenia w dobrych firmach o ugruntowanej pozycji na rynku. Firmach, które często nie prowadzą własnych rekrutacji, korzystając jedynie z usług agencji m.in. MR JOB. Jednocześnie, praca w agencji pracy tymczasowej opłaca się ze względu na możliwość późniejszej długofalowej współpracy z pracodawcą. Zatrudnienie przez agencję przez wiele firm traktowane jest jako okres próbny dla pracownika, który następnie dostaje propozycję umowy o pracę już bezpośrednio z firmą.

Agencja pracy tymczasowej czy to się opłaca bo szybkość zatrudnienia

Praca z agencją pracy tymczasowej opłaca się również w perspektywie krótkotrwałej. To idealna okazja na dodatkowy zarobek, przykładowo na ekscytujące wakacje lub w okresie świątecznym. Rekrutacja z agencją jest zazwyczaj krótsza od standardowych procesów rekrutacyjnych w firmach, co pozwala na szybsze rozpoczęcie pracy oraz uzyskanie wynagrodzenia za nią. W MR JOB, każda nasza rekrutacja trwa ok. 4-9 dni, a pracownik zaczyna pracę już kilka dni po zatrudnieniu.

Na pytanie „czy opłaca się pracować z agencją pracy tymczasowej?” odpowiedź jest oczywista! Pomimo że temat ten otoczony jest wieloma mitami i niedopowiedzeniami, praca z agencją pracy tymczasowej nie różni się bardzo od standardowej formy pracy, a już na pewno jest korzystniejsza niż umowa zlecenie czy dzieło. Posiada za to wiele niezaprzeczalnych zalet takich jak zdobycie doświadczenia w popularnych firmach, możliwość późniejszego zatrudnienia przez pracodawcę oraz szansa na zdobycie dodatkowych funduszy, bez konieczności długotrwałych zobowiązań i wieloetapowych procesów rekrutacyjnych.

Szukasz pracy? W MR JOB posiadamy ciekawe oferty pracy z różnych branż.