Zalety pracy w Niemczech

Niemcy to jedna z największych gospodarczych potęg Unii Europejskiej. Kraj będący jednocześnie naszym bliskim sąsiadem, niewątpliwie stanowi atrakcyjne miejsce dla osób poszukujących nowej pracy. Ogromnie ważnym aspektem są również znacznie wyższe zarobki i lepsze warunki pracy niż w Polsce. W poniższym artykule zebraliśmy informacje: dlaczego warto pracować w Niemczech, jakie są zalety pracy w Niemczech oraz gdzie najlepiej szukać pracy w Niemczech.

Forma pracy

Rynek pracy jest bardzo dynamiczny. Bezrobocie w Niemczech jest wciąż na niskim poziomie, a pracownicy fizyczni ciągle poszukiwani – dzięki temu łatwiej znaleźć pracę. Na początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, która forma pracy bardziej nam odpowiada – praca na stałe czy praca tymczasowa? Wybierając się do pierwszej pracy za granicą, warto wybrać krótszy okres zatrudnienia, aby móc zaznajomić się z panującymi tam warunkami. Jeśli już zdamy sobie sprawę z tego, na jak długo chcemy pracować za granicą, to wówczas trzeba wybrać konkretną ofertę pracy, po wcześniejszym zapoznaniu się z ogłoszeniami dostępnymi na rynku. Tutaj mamy dwie opcje do wyboru – zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej lub zatrudnienie na własną rękę.

Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej niesie za sobą szereg korzyści, a do najważniejszych należą:

  1. Krótsza rekrutacja i możliwość szybszego rozpoczęcia pracy.
  2. Brak konieczności znajomości języka niemieckiego – wszelkie formalności są załatwiane przez agencję, a na większości ogłoszeń o pracę język niemiecki jest niewymagany.
  3. Możliwość zdobycia doświadczenia w różnych branżach.

Zatrudnienie na własną rękę również ma wiele zalet, ale wymaga od pracownika znajomości języka niemieckiego, aby swobodnie porozumieć się z firmą – zrozumieć oferowane warunki i obowiązki w pracy. Dzięki umiejętności posługiwania się językiem niemieckim znacznie zmniejsza się ryzyko oszukania przez nieuczciwych ludzi – pracodawców i osób wynajmujących mieszkania.

Obrazek zawierający znaki zapytania

Korzyści pracy w Niemczech

Praca w Niemczech to przede wszystkim wyższe zarobki i lepszy komfort pracy, ale również świetna okazja do poznania nowej kultury. Obcowanie z niemieckojęzycznymi pracownikami może być motywacją do nauki języka niemieckiego, a w późniejszym czasie stanowić okazję do wypróbowania nauczonych zwrotów. Praktyka przy nauce języka obcego jest bezcenna!

Dzięki pracy tymczasowej i zdobytemu doświadczeniu można wzbogacić CV i stać się ciekawszym kandydatem dla potencjalnego pracodawcy. Każda praca zwiększa zakres umiejętności i ma pozytywny wpływ na rozmowie kwalifikacyjnej. Więcej o tym, jak praca tymczasowa może pomóc w rozwoju kariery zawodowej, przeczytasz TUTAJ.

Poszerzanie horyzontów

Praca za granicą może poszerzyć nasze horyzonty i sprawić, że zmienimy dotychczasowe plany dotyczące przyszłości. Może to być pierwszy krok w kierunku czasowej lub stałej wyprowadzki za granicę. Wyjazd na kilka tygodni lub miesięcy pozwoli sprawdzić, czy w danym państwie znajdziemy rzeczywiście to, czego szukamy i oczekujemy.

Bardzo często początkiem długotrwałej współpracy z jednym pracodawcą jest praca tymczasowa przez agencję zatrudnienia. Pierwszy kontrakt polega na przetestowaniu pracownika, który następnie jest zatrudniany bezpośrednio w firmie, w której pracuje. Zdarza się, że w związku z zaangażowaniem w powierzone obowiązki jest awansowany na wyższe stanowisko, a co za tym idzie – otrzymuje wyższą pensję. Stabilna praca to kluczowy aspekt, który czasem waży na tym, że osoba decyduje się zostać w danym kraju.

Kobieta z niemiecką flagą

Gdzie szukać pracy w Niemczech?

A zatem – gdzie szukać pracy za granicą? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wyjazd do rodziny lub znajomych, którzy są już na miejscu i mogliby nam pomóc. Poza tym istnieją dwie metody:

  • Skorzystanie z serwisów z ogłoszeniami o pracę;
  • Skorzystanie z usług Agencji Pracy Tymczasowej.

Pracę można znaleźć poprzez serwisy z ogłoszeniami, natomiast w szczególności na pierwszy wyjazd polecany jest  kontakt z agencją pracy tymczasowej. Profesjonaliści, którzy zawodowo zajmują się pośrednictwem pracy, umożliwią swobodne podjęcie zlecenia i pomogą na każdym kroku zatrudnienia.

W obu przypadkach warto zweryfikować potencjalnego pracodawcę, aby uniknąć oszustw. O nieuczciwych praktykach na rynku agencji pracy tymczasowej przeczytasz TUTAJ.

Pamiętaj! Agencja Pracy Tymczasowej MR JOB nigdy nie pobiera żadnych opłat od swoich pracowników.

Dlaczego wybrać MR JOB?

Agencję Pracy Tymczasowej MR JOB wyróżnia to, że posiada dedykowany Dział Opieki Pracownika DE, który zajmuje się pracownikami delegowanymi za granicę. To zespół, który dba o budowanie długotrwałych relacji z pracownikami tymczasowymi, starając się zrozumieć potrzeby pracowników, oferując wsparcie i rozwiązania w przypadku wszelkich wyzwań, z którymi pracownicy tymczasowi spotykają się w Niemczech. Zespół Opieki Pracownika stanowi ogromną zaletę dla wyjeżdżającego pracownika, który ma świadomość, że nie zostaje sam w nowym miejscu pracy.

Agencja Pracy Tymczasowej MR JOB w swojej ofercie ma pracę dla par, wyjazd do pracy bez znajomości języka niemieckiego oraz pracę w miejscu, w którym już są Polacy zatrudnieni przez MR JOB, co znacząco może ułatwić komunikację w miejscu pracy.

Grupa pracowników

Szukasz pracy w Niemczech? Skontaktuj się z nami pod adresem: rekrutacja@mrjob.pl

Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech i pracuj komfortowo za granicą – KLIKNIJ TUTAJ!