O czym warto pamiętać, współpracując z agencją pracy tymczasowej?

Twoja firma rozwija się dynamicznie i zaczyna brakować czasu na niekończące się procesy rekrutacyjne? Zależy Ci na pewnym pracowniku, który będzie gotów podjąć współpracę od zaraz? A może pracujesz w branży, którą charakteryzuje sezonowość i potrzebujesz pracownika tylko w określonym czasie w roku? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco to znaczy, że współpraca z agencją pracy tymczasowej może być dla Ciebie. 3 największe zalety opisaliśmy TUTAJ. Teraz należy się zastanowić, o czym warto pamiętać podczas współpracy z agencją pracy tymczasowej.

Legalna działalność

Przed podjęciem współpracy należy przede wszystkim to, aby upewnić się, czy dana agencja działa legalnie. Działalność agencji jest regulowana prawnie i wymaga uzyskania wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia.

Formalne szczegóły dotyczące rejestru agencji pracy widnieją w ustawie z dnia 20 kwietnia
2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zgodnie z art. 18 d.1.:

Rejestr prowadzi marszałek województwa właściwy dla siedziby podmiotu ubiegającego się o wpis. 1a. W przypadku przedsiębiorcy zagranicznego, o którym mowa w art. 18 ust. 3, organem właściwym do prowadzenia rejestru jest marszałek województwa wybrany przez przedsiębiorcę zagranicznego spośród marszałków województw właściwych ze względu na siedzibę lokalu, o którym mowa w art. 19fa.

Po uzyskaniu wpisu oraz certyfikatu o dokonaniu wpisu podmiotu do rejestru od marszałka województwa agencja może pełnić swoje usługi. TUTAJ sprawdzisz legalność działania wybranego podmiotu. Wystarczy wpisać jego nazwę w polu wyszukiwania.

Informacja o działalności agencji.

Certyfikaty

Podmiot, któremu zależy na powszechnej opinii o wysokim standardzie świadczonych usług, stara się o uzyskanie certyfikatów. Certyfikaty przyznane firmie MR JOB znajdziesz TUTAJ. Potwierdzają one rzetelność firmy i z pewnością działają na jej korzyść. MR JOB posiada między innymi certyfikat Arbeitnehmerüberlassung, który stanowi gwarancję legalnego delegowania pracowników do Niemiec oraz numer D-U-N-S – międzynarodowy standard, rozpoznawalny, wykorzystywany i wymagany przez ponad 50 globalnych instytucji!

Wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia oraz certyfikaty świadczą o znajomości przepisów prawa!

Opinie

Agencja pracy tymczasowej, której zależy na transparentności, chętnie podzieli się opiniami na swój temat. Niestety nie można zweryfikować, czy wszystkie opinie są udzielane przez faktycznych pracowników danej firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa padają ofiarami nieprawdziwych oskarżeń lub same wykupują pozytywne opinie, aby poprawić swoją sytuację. W związku z tym, czytając opinie, należy zachować lekki dystans, ale warto zapoznać się z nimi przed przystąpieniem do współpracy z konkretną agencją. W MR JOB staramy się świadczyć usługi o najwyższym standardzie. Chętnie czytamy pozytywne opinie na nasz temat, jednak jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę. Każdą opinię szczegółowo weryfikujemy i
natychmiast na nią reagujemy.

Postacie ludzi z reakcjami

Partnerstwo z agencją pracy tymczasowej

Podejmując współpracę z agencją pracy tymczasowej, należy pamiętać, że APT nie tylko służy pomocą przy wszelkich procesach zatrudniania i obsłudze kadrowo-płacowej, ale także jest nieocenionym partnerem na rynku. Agencja pracy tymczasowej posiada bowiem szerokie doświadczenie z wielu branż, co pomaga jej wesprzeć firmę w następujących aspektach:

  • Pomoc przy określeniu podaży pracowników,
  • Doradztwo w zakresie zmiany systemu pracy,
  • Wsparcie w dużych projektach, wykraczających poza zdolności firmy,
  • Wsparcie w onboardingu i szkoleniach,
  • Znajomość trendów branżowych, informowanie o spostrzeżeniach dotyczących firmy,
  • Wzmacnianie marki pracodawcy,
  • Pomoc w zakwaterowaniu pracowników,
  • Zastępstwo podczas nieobecności pracowników.

Kontakt z agencją pracy tymczasowej

Współpraca z agencją jest dobrowolna, powinna być przyjemna. Niezaprzeczalnie ważnym aspektem odpowiednio realizowanego kontraktu jest dobra komunikacja. Zależy ona zarówno od agencji pracy tymczasowej, jak i od przedsiębiorstwa. Firma powinna na bieżąco informować o wszelkich zmianach, które zachodzą podczas realizacji zlecenia, o uwagach dotyczących pracy APT i w odpowiednim czasie udzielać wartościowego feedbacku, który pozwoli jeszcze lepiej dostosować formę współpracy do potrzeb przedsiębiorstwa.

Agencja pracy tymczasowej nie powinna zwlekać z odpowiedzią – dedykowany konsultant powinien odpowiadać na zapytania w możliwie krótkim czasie, aby przedsiębiorstwo czuło wsparcie partnera. Pozostawanie w ciągłym kontakcie obu stron kontraktu znacznie usprawni wdrażanie zmian, mających na celu rozwój biznesu.

Podsumowanie

Współpraca z agencją pracy tymczasowej niesie za sobą szereg korzyści i może pozytywnie wpływać na każde przedsiębiorstwo. To partnerstwo obejmujące rekrutację odpowiednich pracowników, obsługę kadrowo-płacową oraz szeroko pojęte doradztwo biznesowe.

Masz jakieś pytania? Chcesz nawiązać z nami współpracę? Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub mailowo: zapytania@mrjob.pl