Skandaliczne warunki zatrudnienia pracowników przy inwestycji Olefiny III w Płocku

W obliczu doniesień o nieludzkich warunkach pracy przy inwestycji Olefiny III w Płocku chcielibyśmy odnieść się do tematu bezpieczeństwa i legalności warunków pracy dla pracowników tymczasowych.

Godne warunki zatrudnienia jako priorytet w MR JOB Agencji Pracy Tymczasowej

Pracownicy naszej agencji mogą być pewni, że takie praktyki jak brak umów, opóźnienia w wypłatach, nieludzkie warunki zamieszkania oraz brak wsparcia są w naszej firmie absolutnie niedopuszczalne.

Skandaliczne warunki zatrudnienia pracowników przy inwestycji Olefiny III w Płocku

W sieci pojawiły się przerażające wieści dotyczące budowy największego zakładu petrochemicznego w Europie. Śledztwo przeprowadzone przez Gazetę Wyborczą i TVN ujawniło brutalne warunki zatrudnienia, jakie dotykają zagranicznych pracowników na budowie, którzy są zatrudnieni przez koreańską agencję pracy.

Pracownicy nie mają podpisanych umów, nie otrzymują wypracowanych pensji. Niektórzy czekali ponad 3 miesiące, aby otrzymać jakiekolwiek wynagrodzenie, które w dodatku było wypłacane w formie zaliczki.

Osoby zatrudnione przy budowie inwestycji mieszkają w nieludzkich warunkach. Część pracowników zamieszkuje w hostelach, które są przepełnione. Na piętro przypada jedna łazienka, często zdarzają się awarie wody. Inni natomiast mieszkają w osiedlu kontenerów, w którym panują restrykcyjne zasady – nie można się spóźniać, ponieważ grozi to spędzeniem nocy poza kwaterą. Na niewielką powierzchnię przypada wielu pracowników, co tworzy okropne warunki.

Pracownicy są podle traktowani i wykonują ciężką pracę. Ci, którzy zachorowali i nie stawili się do pracy, są obarczani karą finansową.

Agencja Pracy Tymczasowej MR JOB jednoznacznie potępia takie praktyki!

Nasza firma nie zgadza się na:

  • brak umów,
  • brak lub częściowe wynagrodzenie,
  • opóźnienia w wypłatach,
  • nieludzkie warunki zamieszkania
  • brak pomocy i wsparcia ze strony agencji zatrudnienia.

Nasi pracownicy zawsze otrzymują:

  • umowę o pracę tymczasową lub umowę zlecenie,
  • terminową wypłatę (Badania Satysfakcji Pracowników potwierdzają, że 100% naszych pracowników otrzymuje wynagrodzenie na czas*),
  • godne warunki zamieszkania (97% pracowników zamieszkuje w pokojach 1- lub 2-osobowych),
  • opiekę dedykowanego Opiekuna i Managera Kontraktu, którzy służą pomocą w razie potrzeby.

Co zapewnia MR JOB

Sprawdzamy warunki pracy

MR JOB przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek firmą, sprawdza warunki, w których pracownicy będą mieszkać i pracować. Komfort i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem!

Wybierając MR JOB, wybierasz legalność, bezpieczeństwo i godne warunki pracy. Dołącz do nas i pracuj w miejscu, gdzie Twoje prawa i potrzeby są na pierwszym miejscu.

Mężczyźni w pracy

*Wyniki Badań Satysfakcji Pracowników DE 2023 przeprowadzonych przez MR JOB.