Raport- badania satysfakcji pracowników delegowanych MRJOB

W   miesiącu  lipcu, przeprowadzone zostały badania satysfakcji pracowników MRJOB delegowanych do pracy na terenie Niemiec. W badaniu wzięli udział aktualnie zatrudnieni pracownicy MR JOB, pracujący u pracodawcy użytkownika w NiemczechAnkieta zawierała 30 pytań – były to pytania otwarte, zamknięte oraz półotwarte.

Badanymi obszarami były obszary związane z firmą zarówno przed jak i w trakcie zatrudnienia. Między innymi, było to sprawdzenie zadowolenia z rekrutacji, przebiegu kontaktu z opiekunami,  poziomu satysfakcji z zapewnianego zakwaterowania, czy terminowości wypłat.

Niezwykle cieszy nas poziom udzielanych odpowiedzi otwartych. Pracownicy wykazali się niesamowitym zaangażowaniem, cennymi radami i opiniami na temat naszej współpracy.
Po zakończonym badaniu zostały podjęte już pierwsze kroki w celu jeszcze lepszej komunikacji i zapewnienia pracownikom jak najlepszego komfortu pracy.

Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania na ręce wszystkich pracowników, którzy zechcieli poświęcić swój wolny czas i udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Jesteśmy pewni, że każda wypełniona rubryka, pozwoli wyjść naprzeciw realnym potrzebom pracowniczym.

Z raportu wynika, że poda 30% zatrudnionych przez MRJOB i pracujących w Niemczech pracowników, to osoby z polecenia znajomego, a aż 98% procent naszych aktualnych pracowników, poleciłoby pracę w naszej firmie swojemu znajomemu. Nie możemy przejść obok tego faktu obojętnie i podjęliśmy prace nad Programem Poleceń Pracowników, który pozwoli zarabiać na poleceniu znajomego.

PROGRAM POLECEŃ PRACOWNIKÓW JUŻ WYSTARTOWAŁ!!
SWOICH KANDYDATÓW PRACOWNICY MOGĄ ZGŁASZAĆ POD ADRESEM:
WWW.MRJOB.PL/PPP

Na pytanie, które formy kontaktu są najwygodniejsze, zdecydowana większość wskazała kontakt telefoniczny (84.5 %) oraz kontakt mailowy (71.8 %) i właśnie te formy komunikacji z pracownikami będziemy rozwijać najmocniej.

Niezwykle ważny jest także fakt, że praktykowana forma przeprowadzenia rekrutacji i zatrudnienia, polegająca na przesyłaniu dokumentów kurierem, sprawdza się świetnie. Aż 99,1% osób wskazało, że wszelkie dokumenty przed zatrudnieniem otrzymali na czas.

Opieka nad pracownikiem, który znajduje się już u pracodawcy na terenie Niemiec jest niezwykle ważna. Nasi pracownicy mają zapewnionego polskiego opiekuna, który reaguje, doradza i pomaga w sprawach pracowniczych oraz kontakcie za granicą.  Opiekunowie zostali poddani ocenie i  oceniani byli w skali 1-5. Finalnym wynikiem była średnia ocen 4,4, a ten wskaźnik cieszy nas niezwykle mocno. Wskazówki otrzymane od pracowników, którzy zaznaczali iż mają problem z

Badania przeprowadzono w okresie od 02. 07. 2018r. do 12. 07. 2018r.

Pełen raport z badań otworzy się po kliknięciu w link poniżej (nad grafiką).

RAPORT- badanie satysfakcji pracowników delegowanych DE

grafika www