Pierwszy dzień w nowej pracy – jak się zachować?

Pierwszy dzień w nowej pracy zawsze wzbudza wiele niepewności i pytań „jak się zachować?” w każdym z nas. W końcu jest to miejsce, gdzie spędzać będziemy sporą część naszego dnia. Jest to również jeden z najbardziej pamiętnych momentów w trakcie zatrudnienia. Chcemy więc zrobić jak najlepsze wrażenie. Do pierwszego dnia w nowej pracy, warto jednak podejść z uśmiechem i spokojem. Pamiętaj, że nowa praca to zawsze szansa na zmiany, naukę nowych umiejętności oraz zdobycie doświadczenia!

Szykując się na pierwszy dzień w nowej pracy, dopilnuj wszystkich formalności. Podpisz umowę o pracę przed jej rozpoczęciem, dokładnie czytając warunki oraz na bieżąco wyjaśniając wątpliwości. Pamiętaj, że każda umowa powinna zawierać m.in.: rodzaj i datę zawarcia umowy, wymiar czasu pracy, wskazane stanowisko pracy, określone wynagrodzenie za pracę oraz termin i sposób wypłacania tego wynagrodzenia czy okres wypowiedzenia umowy. Nie zapomnij również odbyć badań lekarskich i ogólnego szkolenia BHP. Podpisana umowa, badania lekarskie i szkolenie BHP to jedne z podstawowych elementów legalnej pracy w Polsce. Zapewniają zatem bezpieczeństwo Twojego zatrudnienia. Więcej o legalnej pracy oraz zagrożeniach pracy na czarno w Polsce znajdziesz w naszym artykule: Praca na czarno – zagrożenie i konsekwencje dla pracownika. Warto wiedzieć, że badania lekarskie i ogólne szkolenie BHP dla pracowników są zawsze opłacane przez MR JOB – wszystkie informacje o nich uzyskasz od rekrutera przed pierwszym dniem w nowej pracy!

Szykując się na pierwszy dzień nowej pracy, nie zapomnij przygotować wcześniej odpowiedniego ubrania. Pomoże Ci w tym rozmowa z rekruterem MR JOB, który dokładnie opisze, jak wygląda stanowisko pracy oraz wykonywane obowiązki. Wybierz strój, w którym będzie czuł się wygodnie i mógł swobodnie poruszać. W pierwszy dzień nowej pracy weź ze sobą również dowód osobisty. Może okazać się przydatny w trakcie wyrabiania np. kart pracownika. I najważniejsze, na pierwszy dzień nowej pracy, zawsze zabierz ze sobą pozytywne nastawienie! Nie stresuj się kilka dni wcześniej. Zamiast tego spróbuj się rozluźnić, aby w pierwszy dzień nowej pracy być w pełni gotowym do nowych wyzwań.

Rekruter MRJOB chętnie odpowie na wszystkie pytania jak zachować się w pierwszy dzień w nowej pracy

Na pytanie „jak się zachować w nowej pracy?” nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy w dużej mierze od samej firmy – jej kultury i atmosfery codziennej pracy. Właśnie dlatego, zawsze dowiedz się więcej na temat przedsiębiorstwa przed rozpoczęciem pracy. Poznaj pracodawcę bliżej, a dowiesz się jak zachować się w pierwszy dzień nowej pracy. Nasi konsultanci MR JOB chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Dokładnie przestawią również Twoje nowe miejsce pracy, zakres obowiązków oraz atmosferę w firmie. Pamiętaj, że wybierając współpracę z MR JOB, nie musisz obawiać się nowej pracy. Jak wykazały nasze tegoroczne Badania satysfakcji pracowników w Polsce, miejsca pracy w MR JOB ocenione zostały pozytywnie – na średnią ocenę 4,6 z 5! Wszystkie wyniki Badań satysfakcji pracowników w Polsce 2021 znajdziesz TUTAJ! Rozpoczynając zatrudnienie, nie zapomnij, że otwarte nastawienie to klucz do sukcesu. W pierwszy dzień nowej pracy zawsze warto postawić na lepsze poznanie współpracowników oraz miejsca pracy! Nie bój się zwłaszcza zadawania pytań. Pozwolą ci one lepiej poznać swoje obowiązki na stanowisku i współpracowników. Tematy do rozmów wybieraj raczej neutralne takie jak sport, zainteresowania lub filmy. Pamiętaj, że każdy rozumie, że jest to twój pierwszy dzień w nowej pracy i był kiedyś na Twoim miejscu. Podsumowując: jak się zatem zachować? Rada jest prosta: bądź sobą i pozwól innym poznać się lepiej!

Pierwszy dzień nowej pracy to dobra okazja na poznanie nowych obowiązków i współpracowników

Pierwszy dzień w nowej pracy zawsze wzbudza dużo emocji. Każdy z nas zastanawia się, jak się zachować, co powiedzieć i jak wypaść dobrze. Pierwszy dzień to w końcu okazja na zrobienie dobrego wrażenie. To także szansa na poznanie współpracowników, stanowiska pracy oraz zasad w firmie. Właśnie dlatego w pierwszy dzień w nowej pracy postaw na spokój i otwartość. I najważniejsze: w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości skontaktuj się z MR JOB! Chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania i sprawimy, że pierwszy dzień w nowej pracy będzie zawsze początkiem długotrwałej współpracy.

Poznaj historie naszych pracowników, którzy pierwszy dzień w nowej pracy z MR JOB mają już za sobą! Sprawdź, jak oceniają swoje miejsce pracy oraz współpracę z nami – KLIKNIJ TUTAJ!

Więcej informacji, jak przygotować się do pierwszego dnia w nowej pracy, uzyskasz zawsze od rekrutera MR JOB, który chętnie pomoże Ci w przygotowaniach. Sprawdź nasze oferty pracy w Polsce i rozpocznij pracę od zaraz!