Mieszkania naszych pracowników w Niemczech

Zakwaterowanie w trakcie pracy w Niemczech jest jednym z najważniejszych aspektów dla każdego pracownika, który decyduje się na wyjazd. Jest to podstawowe miejsce, w którym będziesz spędzać czas wolny w trakcie pobytu za granicą, dlatego powinno być komfortowe i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu.

Szukając pracy w Niemczech i analizując dostępne oferty pracy, zawsze warto zwrócić uwagę na zakwaterowanie – a w tym zasady jego rozliczania oraz ostateczny koszt dla pracownika. Pamiętaj o kwestiach takich jak:

  • Przez kogo będzie opłacane mieszkanie w Niemczech? Czy płaci za nie pracownik (czyli Ty) czy pracodawca?
  • Jeśli mieszkanie jest dofinansowane przez pracodawcę – to w jakiej części lub kwocie? Ile do mieszkania będzie musiał dopłacić pracownik?
  • Czy mieszkanie jest zapewnione oraz opłacone przez pracodawcę w okresach urlopów oraz w weekendy? A zwłaszcza, czy będzie wtedy dostępne bezpłatnie dla pracownika?

Jeśli umowa na mieszkanie w Niemczech będzie zawierana na Ciebie czyli pracownika, będziesz zobowiązany do pokrycia kosztów do zakończenia okresu najmu – nawet w sytuacji wcześniejszego zakończenia pracy. Jeśli zakwaterowanie opłacane jest przez pracodawcę, często pracownik zobowiązany jest do pokrywania kosztów najmu w dni wolne od pracy takie jak weekendy oraz dni świąteczne. Przeciętny koszt mieszkania w Niemczech wynosi, w zależności od Landu w którym wykonywana jest praca, od 400 euro m/c do 650 euro m/c (w pobliżu dużych miast).

Opłacone zakwaterowanie w pracy w Niemczech w MRJOB

Wybierając pracę w Niemczech z MR JOB, zakwaterowanie masz zawsze w pełni zorganizowane i opłacone, a umowa zawierana jest pomiędzy MR JOB a właścicielem kwatery! Wynajmując mieszkania dla naszych pracowników, kierujemy się komfortem oraz funkcjonalnością lokalu. Zależy nam na dobrym standardzie każdego zakwaterowania, jego pełnym wyposażeniu i dostępnych akcesoriach AGD – przydatnych w codziennym życiu. Równie ważna, jest dla nas lokalizacja mieszkania – stawiamy na zakwaterowanie jak najbliżej miejsca pracy, aby nasi pracownicy nie musieli spędzać swojego czasu wolnego na męczących dojazdach. Ponadto, standardowo w MR JOB, w każdym pokoju mieszkają nie więcej niż 2 osoby. Zakwaterowanie MR JOB organizowane jest z wyprzedzeniem i czeka już na pracownika, gdy przejeżdża on do pracy w Niemczech – dzięki temu zawsze możesz czuć się bezpiecznie. Oferujemy również wsparcie dedykowanego dwujęzycznego Managera MR JOB, z którym możesz się skontaktować w razie pytań lub innych spraw związanych z mieszkaniem.

Swoje doświadczenie z pracą w Niemczech z zakwaterowaniem, pracownik MR JOB – Pan Leonard opisuje następująco: „dostałem tylko adres kwatery, adres pracodawcy – przyjeżdżam na miejsce i wszystko jest zorganizowane! (…) Zakwaterowanie jest bardzo dobre, na wysokim poziomie mieszkania są – zawsze wyposażone. Jeżeli zdarzy się jakieś niedociągnięcie tutaj powiedzmy lub nie wiadomo na co się natkniemy, to jest właśnie ta możliwość współpracy: dogadania się i ewentualnej zmiany”. Więcej o doświadczeniu Pana Leonarda w pracy w Niemczech, możesz dowiedzieć się z wywiadu #ludzieMRJOB.

Poniżej przedstawiamy aktualne mieszkania w Niemczech, wynajęte dla naszych pracowników przez MR JOB. Każde z nich charakteryzuje komfortowe wyposażenie, dobra lokalizacja oraz dwuosobowe pokoje. Pierwsze zakwaterowanie zorganizowane zostało przez MR JOB dla spawaczy, którzy rozpoczęli pracę w Niemczech w maju 2020. Mieszkanie wyróżniała nowoczesna łazienka i kuchnia, z dostępną mikrofalówką oraz ekspresem do kawy. Najlepszym aspektem, według naszych pracowników, był jednak ogród – z zewnętrznym kompletem wypoczynkowym oraz niewielkim basenem, który idealnie sprawdzał się w ciepłe popołudnia.

Praca w Niemczech z zakwaterowaniem dla spawacza

Kolejne mieszkanie, wynajęte zostało przez MR JOB dla pary, która wyjechała do pracy w Niemczech na produkcji we wrześniu 2020. Zakwaterowanie posiadało pełne wyposażenie AGD. Dodatkowo, dostępny był również salon dla mieszkańców z wygodną sofą, fotelami i telewizorem oraz przestrzeń relaksu na świeżym powietrzu.

Praca w Niemczech z zakwaterowaniem na produkcji

Mieszkanie trzecie zostało przez nas wynajęte w styczniu 2021 dla grupy elektryków. Charakteryzowało się przestrzennymi dwuosobowymi sypialniami i pełnym wyposażeniem AGD. W kwaterze dostępne była m.in. mikrofalówka, ekspres do kawy, zmywarka oraz telewizor. Ponadto, mieszkanie zlokalizowane było tylko 15 minut od miejsca pracy na terenie Niemiec!

Praca w Niemczech z zakwaterowaniem dla elektryka

Warto pamiętać, że każdy pracownik MR JOB posiada zorganizowane i opłacone zakwaterowanie na terenie Niemiec przez cały okres czasu pracy – również w dni wolne takie jak weekendy oraz dni świąteczne. Nasz pracownik nigdy nie jest zobowiązany do poszukiwania mieszkania oraz ponoszenia kosztów jego najmu w czasie współpracy z MR JOB – a w razie problemów z kwaterą może liczyć na pełne wsparcie naszego polskiego biura. Sprawdź jak wygląda rekrutacja krok po kroku w MR JOB: Jak rozpocząć pracę w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem?

Szukasz pracy w Niemczech z zakwaterowaniem? Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech i aplikuj już dzisiaj!