Marka Agencji Zatrudnienia Jest Aktywem

Którym agencjom HR warto zaufać? Które z nich działają szybko, fachowo i najlepiej zadbają o moje interesy? Które podmioty zagwarantują mi bezpieczne przeprowadzenie transakcji? Codziennie te i podobne pytania zadają sobie firmy i kandydaci, którzy chcą skorzystać z usług agencji zatrudnienia. W tym celu posługują się sprawdzonymi metodami, które ułatwiają podjęcie najlepszej decyzji – „googlują” i pytają znajomych. Jaką odpowiedź na temat naszej agencji otrzymają?

Zarówno aktualni, jak i potencjalni klienci i kandydaci budują sobie wyobrażenie na temat danej firmy HR na podstawie tego, co myślą, wiedzą, czują i w co wierzą. Jeżeli ich doświadczenia z marką agencji są dobre – będą o niej rozmawiać w Internecie. Jeżeli ich doświadczenia będą negatywne – wtedy rozmowa zamieni się w krzyk, a nieprzychylne wypowiedzi zniechęcą ich do skorzystania z usług firmy. Warto więc pamiętać, że marka agencji zatrudnienia jest aktywem i powinna budzić zaufanie swojej grupy docelowej. Dlatego potrzeba ją chronić, wspomagać i przede wszystkim o nią dbać. A zarządzanie marką oraz doświadczeniem kandydatów i klientów agencji HR opiera się przede wszystkim na budowaniu lojalności i trwałych związków w każdym punkcie kontaktu z nimi.

Uczestnicy szkoleń „Obsługa klienta w procesie budowania pozytywnego wizerunku agencji pracy”, które w ramach programu Certyfikacji Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia prowadzili: Zyta Machnicka i Maciej Matrejek z HEAD MADE Employer Branding, doskonale zdają sobie sprawę z potencjału, jaki drzemie w świadczeniu usług na najwyższym poziomie.

Skuteczne działanie agencji HR powinno się opierać na tworzeniu więzi z kandydatami i kontrahentami oraz na dostarczaniu najwyższej jakości usług na każdym etapie: przed, w trakcie i po zawarciu transakcji. Klienci i kandydaci agencji są bowiem aktywnymi uczestnikami gry rynkowej i procesu kształtowania marki agencji na rynku usług HR. Należy o nich dbać i zostawiać im dobry temat do rozmowy. Warto też zadawać sobie pytanie: jaki poziom obsługi świadczymy obecnie, jaki poziom obsługi klienta świadczy nasza konkurencja oraz jakiego poziomu obsługi oczekują obecni i potencjalni klienci agencji zatrudnienia.
Materiał przygotowała: Zyta Machnicka, HEAD MADE Employer Branding, www.head-made.pl

Źróódło: http://saz.org.pl