Jak znaleźć pracowników z Polski? Metody rekrutacji pracowników

„Jak znaleźć pracowników z Polski?” to pytanie zadaje sobie coraz więcej przedsiębiorców z różnych branż. W końcu doświadczeni pracownicy to podstawa działalności, a na polskim rynku nie brakuje fachowców czy pracowników fizycznych chętnych do podjęcia pracy w Niemczech. Metody rekrutacji pracowników z Polski są różne, jednak znalezienie odpowiedniego pracownika to nie kwestia, którą warto zostawić przypadkowi.    

Jak więc znaleźć pracowników z Polski i którą metodę rekrutacji warto wybrać? Część firm poszukuje pracowników z samodzielnie: organizując rekrutacje na rynku polskim m.in. poprzez dedykowane portale internetowe. Warto jednak zwrócić uwagę pracodawców na potencjalne problemy komunikacyjne w tej formie związane z barierą językową. Mogą one pojawić się zarówno w trakcie obsługi stron internetowych, jak i przy bezpośrednim kontakcie z kandydatem – negatywnie wpływając na dalszą współpracę. Kolejną metodą na znalezienie fachowców z Polski jest rekomendacja innych pracowników. Oczywiście, dużą zaletą jest wtedy bieżące zatrudnianie polskich pracowników, którzy polecą sprawdzonych kandydatów do pracy. W trakcie samodzielnej rekrutacji pracowników z Polski, dostępną opcją jest również skorzystanie z doradztwa pośredników. Zajmą się oni znalezieniem polskich kandydatów chętnych do pracy – resztę procesu zostawiając w rękach niemieckiego przedsiębiorstwa. Więcej o procesie zatrudniania pracowników z Polski, znajdą Państwo w naszym artykule: Zatrudnianie pracowników z Polski – obowiązki pracodawcy.

Istnieją różne metody rekrutacji i znalezienia pracowników z Polski

Sprawdzoną metodą rekrutacji pracowników z Polski jest również współpraca z agencją pracy w celu pozyskania doświadczonych fachowców czy pracowników fizycznych. Jest to korzystne rozwiązanie, wybierane przez wiele niemieckich firm. Obejmuje kompleksową obsługę procesu znalezienia pracowników z Polski i przejęcie wielu obowiązków pracodawcy. Tym samym zmniejszając nakłady administracyjne przedsiębiorstwa oraz znacząco ułatwiając znalezienie kandydatów na polskim rynku pracy. Usługi agencji rozpoczynają się od procesu rekrutacji pracowników z Polski, poprzez ich zatrudnienie aż do obsługi kadrowo-administracyjnej pracowników oddelegowanych do codziennej pracy w Niemczech. Jednocześnie, współpraca z agencją pozwala na dostęp do rozbudowanych baz polskich kandydatów, chętnych do podjęcia pracy. W tym poszukiwanych fachowców – elektryków, spawaczy, stolarzy czy pracowników produkcji i magazynów. Więcej o rekrutacji pracowników z Polski z agencją pracy znaleźć można w naszym artykule: Zatrudnianie zewnętrzne i współpraca z agencją pracy z Polski

Współpraca z agencją pracy to dostęp do znalezienia elektryków, spawaczy i stolarzy

Na pytanie „jak znaleźć pracowników z Polski?” odpowiedź jest prosta. Aktualnie dostępnych jest wiele metod rekrutacji kandydatów z polskiego rynku pracy, a najważniejsze to znaleźć rozwiązanie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa! Niezależnie od sposobu rekrutacji pracowników z Polski – wybór sprawdzonego kandydata pozwoli na długotrwałą współpracę i budowanie stabilnego zespołu!

Nie wiesz, jak znaleźć pracowników z Polski? Skontaktuj się z nami! Zapewniamy profesjonalne procesy rekrutacji i stabilną współpracę. Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub wyślij do nas wiadomość mailową: anfrage@mrjob.pl

Na terenie Niemiec obsługujemy branże takie jak:

  • Elektotechnik & Elektronik – branża elektryczna i elektroniczna,
  • Metallbranche – branża metalowa
  • Maschinen und Anlagenbau – budowa maszyn,
  • Automatiesierungstechnik – automatyka,
  • Automobilbranche – branża motoryzacyjna,
  • Tischlerei – branża stolarska.