Jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej?

Współpraca z agencją pracy tymczasowej to ciekawe rozwiązanie na braki kadrowe w każdej firmie. Na dzisiejszym rynku pracy w Polsce, zatrudnianie pracowników często może okazać się procesem wymagającym wielu zasobów w postaci m.in. czasu i energii od pracodawcy. Zasobów, które są tak cenne dla każdego biznesu.

Warto zacząć od podstaw, współpraca z agencją pracy tymczasowej opiera się na przekazaniu do pośrednika zobowiązań pracodawcy, związanych z rekrutacją oraz codzienną obsługą pracownika. Przykładowo: agencja MR JOB od ponad 13 lat oferuje kompleksowe zatrudnianie zewnętrzne, zarówno pracowników z Polski, jak i z Ukrainy. Tym samym MR JOB przejmuje od Państwa m.in. proces rekrutacyjny, prowadzenie administracji wynagrodzeń i obsługę kadrową, kontrolę poziomu absencji czy bieżące uzupełnianie personelu.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej składa się z 11 łatwych kroków

Współpraca z agencją pracy tymczasowej składa się z 11 przejrzystych kroków, przedstawionych na podstawie partnerstwa z agencją MR JOB. Celem współpracy jest zapewnienie wykwalifikowanych pracowników gotowych do podjęcia pracy w wybranym terminie.

 1. Każda współpraca z agencją pracy tymczasowej zaczyna się od kontaktu klienta z agencją – kontakt może być zainicjonowany przez agencję lub przedsiębiorstwo. W MR JOB, po pierwszym kontakcie zajmą się Państwem doświadczeni managerowie z wieloletnim stażem w zakresie wspierania polskich przedsiębiorców w zatrudnianiu zewnętrznym.
 2. Po zapadnięciu decyzji o współpracy z agencją pracy tymczasowej, następuje określenie zapotrzebowania firmy na pracowników. W tym kroku przesyłają Państwo informacje o ilości potrzebnych pracowników oraz oczekiwanych kwalifikacjach. W MR JOB zatrudniamy dla Państwa zarówno kandydatów z Polski, jak i doświadczonych pracowników z Ukrainy.
 3. Następnie, na podstawie przedstawionych potrzeb, przygotowywana jest indywidualna oferta MR JOB. Każda oferta oparta jest na przejrzystych warunkach współpracy. Posiada również pełną wycenę zlecenia – bez ukrytych kosztów i niejasnych stawek.
 4. Kolejny ważnym krokiem w trakcie współpracy z agencją pracy tymczasowej jest podpisanie umowy. Dokument ten szczegółowo ustala zasady rozpoczynającej się współpracy.
 5. Określili już Państwo swoje potrzeby oraz podpisali umowę współpracy, agencja rozpoczyna zatem proces rekrutacji pracowników. W MR JOB odbywa się on na podstawie najnowszych modeli rekrutacji z użyciem przedstawionego przez Państwa profilu idealnego kandydata. Wieloetapowy proces selekcji kandydatów pozwala wyłonić pracowników spełniających oczekiwania naszych Klientów. Więcej o naszym procesie rekrutacji znajdą państwo w naszym artykule: Jak wygląda rekrutacja pracowników z MR JOB?
 6. Kandydaci, wyłonieni w rekrutacji MR JOB, następnie przesyłani są do Państwa akceptacji przed ich ostatecznym zatrudnieniem. Umożliwiamy Klientowi zapoznanie się ze zgromadzoną dokumentacją i spotkanie z wybranymi aplikantami. W razie potrzeb, przeprowadzamy również dodatkowe testy kompetencyjne wśród kandydatów.
 7. Po pozytywnej akceptacji kandydata przez Klienta, pracownik zostaje zatrudniony przez MR JOB. Agencja zatrudnia bezpośrednio pracownika, tym samym przejmując wszystkie procesy kadrowo-płacowe. To również MR JOB odpowiada prawnie za legalność oraz prawidłowość dopuszczenie kandydata do pracy.
 8. Następnie pracownik rozpoczyna swoją pracę w Państwa firmie w wybranym terminie. Jako Klient, zachowują Państwo pełną kontrolę nad pracownikiem – mogą wskazywać mu nowe zadania oraz kontrolować ich wykonanie.
 9. W trakcie współpracy z MR JOB, zapewniamy codzienną opieka i obsługę Klienta oraz pracowników. Dedykowani konsultanci na bieżąco wspierają Państwa w całym procesie. Na bieżąco odpowiadają na pytania, oferują profesjonalne wsparcie oraz rozwiązują potencjalne problemy. Dla pracowników z Ukrainy dostępni są również dwujęzyczni opiekunowie, którzy znacząco ułatwiają ich zatrudnianie.
 10. Agencja pracy tymczasowej przejmuje również całą opiekę administracyjną i kadrową pracownika. To właśnie MR JOB dba o wypłatę wynagrodzeń, wydawanie zaświadczeń czy zawieranie i przedłużanie umów z pracownikami. Kontrolujemy również absencję pracowników – gwarantując zastępstwo w razie potrzeb.
 11. Cykliczne płatności związane ze współpracą obejmują faktury o stałych stawkach.

Warto pamiętać, że współpracę z agencją pracy tymczasowej cechuje wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest bezproblemowość zatrudniania zewnętrznego, dzięki przekazaniu procesów rekrutacji, zatrudnienia oraz obsługi pracownika do pośrednika. Tym samym zmniejszając zakres obowiązków Państwa firmy wobec pracowników. Więcej o korzyściach współpracy z agencją pracy tymczasowej znajdą Państwo w naszym artykule: Współpraca z agencją pracy tymczasowej – 3 największe plusy dla przedsiębiorstwa. Jako agencja, MR JOB już od ponad 13 lat zapewnia wykwalifikowanych pracowników z Polski i Ukrainy do firm z różnych branż. Każdą współpracę opieramy na jasnych warunkach, a nasz proces działania wyróżnia się prostotą oraz skutecznością. Zawsze stawiamy również na przejrzystą wycenę, aby ułatwić Państwu zaplanowanie kosztów i podjęcie świadomych decyzji biznesowych.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej MRJOB to gwarancja doświadczenie, profesjonalnej obsługi klienta i pracownika oraz innych korzyści

Współpraca z agencją pracy tymczasowej to praktyczne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa. Zatrudnianie zewnętrzne to elastyczna forma zatrudnienia, którą cechuje wysoka oszczędność czasu i energii Państwa firmy w zakresie rekrutacji nowych pracowników. Jednocześnie, współpraca z agencją umożliwia zachowanie ciągłości zatrudnienia i efektywności pracy, dzięki obecności doświadczonej kadry pracowniczej – gotowej do pracy w wybranym terminie.

Sprawdź, jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej MR JOB na podstawie jednego z naszych zleceń w Case study: skuteczny proces rekrutacji i zatrudnienia 201 pracowników w 1,5 miesiąca.

Zyskaj pracowników z Polski i z Ukrainy już dzisiaj dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej MR JOB! Wypełnij formularz lub skontaktuj się z naszym działem handlowym mailowo: zapytania@mrjob.pl.