Jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej i zatrudnianie pracowników z Polski?

Pracownicy z Polski to wykwalifikowana, doświadczona kadra, którą wyróżnia wysoka efektywność. Jednak ich zatrudnienie to często proces czasochłonny i wymagający uwagi. Należy również liczyć się z nieprzewidywalnymi kosztami rekrutacji, obsługi kadrowej oraz administracyjnej czy zakwaterowaniem. Jest jednak łatwiejsze rozwiązanie czyli współpraca z profesjonalną agencją pracy tymczasowej w Polsce – MR JOB!

MR JOB w relacjach biznesowych stawia zawsze na szczerość i solidność, a naszym priorytetem jest zadowolenie klienta. Właśnie dlatego nasz proces działania wyróżnia się prostotą oraz skutecznością.

Pracownicy z Polski jak to działa

Proces współpracy klienta z MR JOB to 11 klarownych kroków, których celem jest zapewnienie odpowiedniego pracownika z Polski:

 1. Pierwszym krokiem jest zawsze kontakt z MR JOB – zainicjowany przez agencję lub klienta.
 2. Po nawiązaniu kontaktu i decyzji o współpracy, następuje określenie zapotrzebowania klienta, a w tym ilości oczekiwanych pracowników z Polski oraz ich kwalifikacji – zarówno zawodowych, jak i językowych. Więcej o poziomach języka niemieckiego wśród pracowników z Polski znajdą Państwo w naszym artykule: Pracownicy z Polski a język niemiecki.
 3. Następnie przygotowywana jest oferta – w pełni dopasowana do potrzeb klienta. Każdą z nich cechują przejrzyste zasady oraz zrozumiała wycena, bez ukrytych kosztów i zmieniających się stawek.
 4. Bardzo istotnym krokiem jest podpisanie umowy przez klienta z MR JOB, która szczegółowo ustala zasady współpracy. Podpisanie umowy może odbyć się zdalnie, po uprzednim przesłaniu umowy do wglądu i szczegółowego zapoznania się.
 5. Krok piąty to rozpoczęcie profesjonalnej rekrutacji do pracy wśród pracowników z Polski. Obejmuje ona dokładną weryfikację doświadczenia, kompetencji oraz poziomu językowego kandydatów. Rekrutacja MR JOB przeprowadzana jest intensywnie i efektywnie, aby zapewnić doskonałego pracownika w odpowiednim terminie.
 6. Przed ostatecznym zatrudnieniem pracownika, profile kandydatów przesyłane są do klienta w celu ich akceptacji.
 7. Po pozytywnej akceptacji kandydata przez klienta, zostaje on zatrudniony przez MR JOB wraz z dopilnowaniem wszystkich formalności.
 8. W przeciągu kilku dni od zatrudnia, delegowany pracownik przyjeżdża do Niemiec i jest gotowy na rozpoczęcie pracy u klienta. MR JOB ponosi wszystkie koszty jego zakwaterowania oraz potencjalne koszty przejazdów Polska-Niemcy.
 9. W trakcie współpracy, MR JOB zapewnia profesjonalną opiekę dwujęzycznego konsultanta, zarówno dla klienta, jak i delegowanych pracowników z Polski.
 10. W trakcie pracy delegowanego pracownika, MR JOB sprawuje nad nim pełną opiekę administracyjno-kadrową.
 11. Cykliczne płatności związane ze współpracą obejmują faktury o stałych stawkach.

Warto pamiętać, że zatrudnianie pracowników z Polski często oznacza wiele dodatkowych obowiązków, związanych z ich rekrutacją oraz pracą. Obejmują one:

 1. Kwestie prawne związane z legalnością pracownika, wykonującego pracę na terenie Niemiec oraz odpowiedzialnością przez instytucjami Państwowymi takimi jak Zoll, Bundesagentur für Arbeit oraz Urząd Skarbowy.
 2. Kwestie administracyjne takie jak rekrutacja, zatrudnienie oraz opieka na pracownikiem, wraz z zapewnieniem zakwaterowania i potencjalnego ubezpieczenia OC.
 3. Kwestie kadrowe czyli obsługa kadrowa, badania lekarskie i wymogi BHP.

Podczas samodzielnej rekrutacji, wszystkie wymienione kwestie oraz odpowiedzialność spoczywają na kliencie i związane są z koniecznością oddelegowania pracowników, nieprzewidywalnymi kosztami oraz potencjalnymi problemami. Dzięki współpracy z MR JOB, nie musisz się tym dłużej martwić! Przejmiemy niemal wszystkie obowiązki i zapewnimy wykwalifikowanych pracowników z Polski – gotowych do pracy w wybranym przez Ciebie terminie. Więcej o obowiązkach związanych z zatrudnieniem pracownika z Polski, przeczytasz w artykule Zatrudnianie pracowników z Polski – obowiązki pracodawcy.


Pracownicy z Polski z MR JOB to stała cena

Partnerstwo biznesowe z MR JOB to gwarancja jasnych zasad oraz przejrzystej wyceny, bez ukrytych kosztów i zmieniających się stawek. W cenę wliczona jest kompleksowa obsługa – od rekrutacji pracowników z Polski, aż do obowiązków kadrowo-administracyjnych w trakcie ich delegowania. Dodatkowo, każdy klient oraz delegowany pracownik posiada dedykowanego dwujęzycznego opiekuna, który na bieżąco reaguje na wszystkie wydarzenia i problemy. MR JOB jako agencja pracy tymczasowej, posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu wykwalifikowanych pracowników z Polski na rynek niemiecki – pracowników legalnych i zawsze zmotywowanych do pracy.

Pracownicy z Polski doświadczenie i kwalifikacje

Współpraca z MR JOB – agencją pracowników tymczasowych z Polski wyróżnia się łatwym i zrozumiałym procesem, który oszczędza zasoby finansowe i czasowe. Jednocześnie, oferując wykwalifikowaną kadrę, idealnie dopasowaną do wymagań klienta. Więcej o korzyściach codziennej współpracy z MR JOB, w zakresie delegowania pracowników z Polski, znajdą Państwo w naszym artykule: Dlaczego warto współpracować z MR JOB Agencją Pracy Tymczasowej z Polski?

Zacznij zatrudniać już dzisiaj z MR JOB! Wypełnij formularz lub skontaktuj się z naszym działem handlowym mailowo pod adresem: anfrage@mrjob.pl.

Na terenie Niemiec obsługujemy branże takie jak:

 • Elektotechnik & Elektronik – branża elektryczna i elektroniczna,
 • Metallbranche – branża metalowa
 • Maschinen und Anlagenbau – budowa maszyn,
 • Automatiesierungstechnik – automatyka,
 • Automobilbranche – branża motoryzacyjna,
 • Tischlerei – branża stolarska.

Zapraszamy również do przeczytania naszego Case study MR JOB: Gwarancja liczby pracowników z Polski oraz ciągłości ich zatrudnienia według zapotrzebowania klienta