Jak rozpocząć pracę w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem? Rekrutacja MR JOB

Rekrutacja do pracy w Niemczech to zawsze pierwszy krok do rozpoczęcia pracy za granicą. To również szansa na wyższe zarobki, dzięki którym zrealizujesz swoje małe i duże plany! Aby ułatwić Twój start za granicą, MR JOB oferuje przejrzystą rekrutację, opracowaną na podstawie naszej wieloletniej współpracy z pracownikami z całej Polski. Sprawdź, jak łatwo rozpocząć z nami pracę w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem!

Rekrutacja MR JOB to proste rozwiązanie na znalezienie pracy, dopasowanej do Twoich planów oraz preferencji. Każda nasza oferta pracy w Niemczech obejmuje m.in. bezpłatne i zorganizowane zakwaterowanie, przejrzyste warunki zatrudnienia oraz możliwość uzyskania świadczenia Kindergeld. Sprawdźmy zatem, jak krok po kroku wygląda rekrutacja do pracy w Niemczech z MR JOB:

Proces rekrutacji MRJOB krok po korku czyli jak rozpocząć pracę w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem

  1. Pierwszym etapem jest zawsze rozpoczęcie rekrutacji na stanowisko. Zbieramy CV kandydatów oraz przeprowadzamy ich selekcję w celu dopasowania oferty pracy do Twoich potrzeb. Nie masz jeszcze CV? Sprawdź jak łatwo je stworzyć z naszymi wskazówkami! Za pierwszy etap rekrutacji odpowiedzialni są nasi doświadczeni rekruterzy, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i dokładnie przedstawią ofertę pracy w Niemczech.
  2. Następnie wybrani kandydaci rozmawiają z Managerem Kontraktu. W trakcie rozmowy sprawdzana jest m.in. ich wiedzy branżowa oraz znajomość języka. Uzupełniane są również informacje z przesłanego wcześniej CV.
  3. Krok trzeci to wybranie kandydata na stanowisko. Przekazujemy Ci dobre wieści i dokładnie przedstawiamy, jak wyglądać będzie dalsza rekrutacja. Jest to idealny moment na rozpoczęcie przygotowań do pracy w Niemczech. Sprawdź, o czym warto pamiętać TUTAJ!
  4. Praca została wybrana i zaakceptowana, nadszedł zatem czas na dopięcie wszystkich formalności, związanych m.in. z formularzem A1. Pamiętaj, że pomoże Ci w tym nasz dział rekrutacji, który dopilnuje, aby wszystko przebiegło bezproblemowo!
  5. Etap piąty to podpisanie umowy o pracę. Manager Kontraktu przygotuje dokumenty potrzebne do zatrudnienia. Następnie przekazuje je do Ciebie do zapoznania się i podpisania. Może odbyć się to osobiście w naszym biurze w Legnicy. Jeśli jednak preferujesz lub nie możesz przyjechać, komplet dokumentów przesyłany jest w formie elektronicznej z prośbą o zapoznanie się. Oryginały dokumentów dostarczone zostaną do Ciebie przez Kuriera.
  6. Nie zapominamy również o odpowiednich badaniach lekarskich oraz szkoleniu BHP przed rozpoczęciem zatrudnienia, czyli podstawowych elementach legalnej pracy.
  7. Już niedługo rozpoczniesz nową pracę w Niemczech, Manager Kontraktu przesyła zatem do Ciebie wszystkie szczegóły dotyczące bezpłatnego i zorganizowanego zakwaterowania. Chętnie odpowie również na wszystkie Twoje dodatkowe pytania i wyjaśni wątpliwości.
  8. Ostatni krok to rozpoczęcie Twojej nowej pracy w Niemczech. Nie zapomnij, że w trakcie zatrudnienia, możesz liczyć na stałe wsparcie polskiego biura oraz naszych pracowników. W tym Opiekuna MR JOB, który pomoże Ci m.in. w meldunku na terenie Niemiec oraz uzyskaniu korzystnej klasy podatkowej. Więcej o klasach podatkowych, znajdziesz w naszym artykule.

Warto pamiętać, że na oferty pracy MR JOB w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem, aplikować mogą kandydaci z całej Polski! W przypadku rekrutacji zdalnej wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące zawarcia umowy o pracę podpisywane są zdalnie. Komplet przygotowanych dokumentów przesyłany jest w formie elektronicznej z prośbą o zapoznanie się oraz informacją, iż oryginały dokumentów dostarczone zostaną przez Kuriera. Kurier dostarcza dokumenty i czeka na ich podpisanie przez kandydata, następnie zabiera je z powrotem do biura MR JOB. Dzięki temu możesz rozpocząć pracą w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem, nie ruszając się z domu!

W MRJOB pracę w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem rozpocząć możesz zdalnie z całej Polski

Każda rekrutacja MR JOB nastawiona jest na znalezieniu pracy w Niemczech z zakwaterowaniem, dopasowanej do Twoich potrzeb. Jednocześnie doskonale wiemy, że dobra rekrutacja to podstawa długotrwałej i komfortowej współpracy. Właśnie dlatego jeszcze bardziej cieszy nas, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, nasi rekruterzy ocenieni zostali na 5 z 5 gwiazdek przez 96% naszych kandydatów.* Nie czekaj zatem i rozpocznij swoją rekrutację z MR JOB do pracy w Niemczech już dzisiaj!

Sprawdź jak codzienną pracę z nami, oceniają pracownicy MR JOB, który wyjechali z nami do Niemiec: Badania satysfakcji pracowników MR JOB delegowanych do pracy w Niemczech 2021 – raport

Szukasz pracy w Niemczech z bezpłatnym zakwaterowaniem? Sprawdź nasze oferty pracy na terenie Niemiec!

*Ocena Działu Rekrutacji do pracy w Niemczech MR JOB: wrzesień 2021 – marzec 2022