Czy warto zatrudniać pracowników z Polski?

W związku z pogłębiającym się brakiem wykwalifikowanych pracowników coraz więcej niemieckich pracodawców zastanawia się „czy warto zatrudniać pracowników z Polski?”. W końcu jest to rozwiązanie, które wybrało już wiele firm w Niemczech z różnych branż, doceniając jego zalety. W naszym artykule przedstawiamy korzyści zatrudniania pracowników z Polski, aby ułatwić odpowiedź na pytanie, czy warto oraz czy jest to rozwiązanie dla Państwa firmy?

Warto rozważyć zatrudnianie pracowników z Polski, zwłaszcza teraz, gdy rynek niemiecki coraz częściej dotknięty jest przez rosnący niedobór pracowników. Na polskim rynku pracy, znaleźć można ekspertów z różnych branż, którzy posiadają wykształcenie kierunkowe oraz wieloletnie doświadczenie w wykonywanym zawodzie. Decyzja o zatrudnianiu pracowników z Polski to zatem dostęp do doświadczonych polskich specjalistów. A wśród Polaków, znaleźć można wykwalifikowanych kandydatów do pracy, również na najbardziej poszukiwane stanowiska takie jak m.in. elektrycy czy hydraulicy. Tym samym pracownicy z Polski to możliwość wypełnienia braków kadrowych w firmie i zachowanie ciągłości pracy całego przedsiębiorstwa oraz terminowość wszystkich Państwa zleceń! Wszystko dzięki zatrudnieniu polskich specjalistów, gotowych do rozpoczęcia pracy od zaraz.

Pracownicy z Polski to doświadczenie specjaliści, których warto zatrudniać

Kolejną znaczącą korzyścią pracowników z Polski jest elastyczność ich zatrudniania na dzisiejszym rynku pracy. Pracodawcy potrzebujący pracowników często decydują się m.in. na współpracę z agencjami pracy, stawiając na wygodę i komfort takiej współpracy. Profesjonalne agencje pracy przejmują wtedy proces zarówno rekrutacji, jak i zatrudnienia pracowników z Polski – delegując wykwalifikowanych kandydatów do pracy w Niemczech. Agencja przejmuje również zobowiązania pracodawcy, związane m.in. z organizacją procesów rekrutacyjnych pracowników z Polski, prowadzeniem administracji wynagrodzeń, regulacją absencji oraz bieżącym uzupełnianiem personelu. Jednocześnie, firmy zachowują pełną kontrolę nad delegowanymi pracownikami – z możliwością zwiększania lub zmniejszania zapotrzebowania zgodnie z bieżącymi potrzebami kadrowymi. Więcej o codziennej współpracy z agencją w zakresie delegowania pracowników z Polski,  znajdą Państwo w naszym Case study: Gwarancja liczby pracowników z Polski oraz ciągłości ich zatrudnienia według zapotrzebowania klienta

Pracowników z Polski warto zatrudniać również ze względu na ich efektywność i wysoką motywację do pracy. Oferty niemieckiego rynku pracy często są bardzo atrakcyjne dla Polaków – zwłaszcza pod względem finansowym. Chętnie wybierają oni więc korzystniejsze warunki oraz wyższe zarobki i decydują się na rozpoczęcie pracy za granicą. A jako wykwalifikowani pracownicy wykazują dużą sumienność i zaangażowanie w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Zatrudnianie pracowników z Polski to zatem szansa na zbudowanie stabilnego zespołu, zmotywowanego do pracy. Co przekłada się na realne wyniki efektywności całego przedsiębiorstwa!

Pracownicy z Polski to stabilny zespół, zmotywowany do pracy

Czy warto zatem zatrudniać pracowników z Polski? Zdecydowanie tak! Pracownicy z Polski mogą okazać się dobrą inwestycją dla każdego przedsiębiorstwa na dzisiejszym rynku pracy. Współpraca z nimi to dostęp do doświadczonych specjalistów, chętnych do podjęcia zatrudnienia na terenie Niemiec i zmotywowanych do pracy. A dzięki współpracy z agencją pracy, zatrudnianie pracowników z Polski to stabilne i bezproblemowe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy.

Zatrudnianie pracowników z Polski możliwe jest poprzez różne modele zatrudniania – w tym zatrudnianie samodzielne oraz zewnętrzne. Dowiedz się więcej w naszym artykule: Zatrudnianie zewnętrzne i współpraca z agencją pracy z Polski

W razie dodatkowych pytań na temat zatrudniania pracowników z Polski zapraszamy Państwa do kontaktu przez formularz kontaktowy lub mailowo na adres: anfrage@mrjob.pl.