5 największych zalet zatrudniania pracowników z Ukrainy

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy to źródło dyspozycyjnych i doświadczonych specjalistów, cechujących się dużą motywacją w codziennych obowiązkach. Jest to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorców w Polsce, które charakteryzuje się masą korzyści. Mimo to, wiele firm wciąż posiada wątpliwości związane z ich zatrudnieniem. Obejmują one m.in. niepewność w zakresie formalności czy codziennej obsługi obcokrajowców. I są zupełnie niepotrzebne w czasie współpracy z MR JOB!

Model zatrudniania pracowników z Ukrainy przez MR JOB, posiada wiele niekwestionowanych zalet, a jedną z nich jest prostota całego procesu. W trakcie współpracy klient przekazuje niemal wszystkie obowiązki związane z rekrutacją i zatrudnieniem obcokrajowca do agencji. Więcej o obowiązkach pracodawcy znajdą Państwo w naszym artykule: Zatrudnienie obywatela Ukrainy w Polsce – jak to zrobić?  Wybierając pośrednictwo, polski przedsiębiorca może liczyć na kompleksową obsługę całego zatrudnienia. To właśnie MR JOB zajmuje się aspektami prawnymi, administracyjnymi oraz kadrowymi pracowników z Ukrainy – i to agencja bezpośrednio zatrudnia kandydata, delegując go do pracy w Państwa firmie. Oferuje mu również codzienne wsparcie w trakcie pobytu w Polsce, co znacząco wpływa na jego zadowolenie i motywację do pracy. Proces zatrudniania pracowników z Ukrainy z MR JOB obejmuje m.in.:

  • profesjonalną rekrutację pracowników, zgodną z najnowszymi modelami HR,
  • weryfikację znajomości języka polskiego oraz dodatkowych uprawnień pracowników z Ukrainy,
  • pełną obsługę kadrowo-płacową pracownika, zapewnianą przez doświadczony zespół MR JOB,
  • dbałość o kwestie formalne zatrudnienia takie jak uzyskanie lub przedłużenie wizy, zezwolenia na pracę lub karty pobytu,
  • koordynację przyjazdu pracownika z Ukrainy do Polski w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi,
  • wsparcie dwujęzycznego opiekuna, który porozumiewa się w języku ukraińskim.

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy z MRJOB to prosty proces

Kolejną zaletą pośrednictwa w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy jest gwarancja stabilności i bezpieczeństwa dla Państwa przedsiębiorstwa. W MR JOB praca oparta jest na legalnym zatrudnieniu pracowników z Ukrainy na sprawiedliwych umowach – bez tzw. umów „śmieciowych”. Zapewniamy również profesjonalne wsparcie w zakresie uzyskania odpowiednich dokumentów, związanych z rozpoczęciem legalnej pracy w Polsce. Dodatkowo, ponieważ to agencja MR JOB zatrudnia kandydata zza granicy, ponosi ona pełną odpowiedzialność prawną za prawidłowość tego procesu. Zmniejszając tym samym czynnik ryzyka dla Państwa firmy! W każdym zleceniu polegamy na naszym ponad 12-letnim doświadczeniu. Dzięki temu, wybór współpracy z MR JOB to gwarancja sprawdzonych rozwiązań w zakresie zatrudniania pracowników z Ukrainy – wypracowanych na przestrzeni lat! To również dostęp do wieloletniej znajomości rynku oraz rozbudowanych baz kandydatów z różnych branż. Doświadczenie pozwala nam zapewniać wysokie zadowolenie zarówno naszych klientów, jak i pracowników z Ukrainy. Ocenę współpracy z MR JOB przez naszych pracowników zza granicy i z Polski, znajdą Państwo w naszym Raporcie: Badań satysfakcji pracowników MR JOB pracujących w Polsce 2021.

Wybór pośrednictwa MR JOB to także wysoka efektywność procesów zatrudniania pracowników z Ukrainy. Bazując na naszym doświadczeniu, prowadzimy skuteczne procesy rekrutacyjne wśród kandydatów zza granicy. Następnie sprawnie weryfikujemy ich doświadczenie, umiejętności oraz znajomość języka, aby zapewnić pracowników z Ukrainy dopasowanych do Państwa potrzeb. A po pozytywnej rekrutacji, koordynujemy ich przyjazd do Polski – dbając o kwestie formalne oraz dynamicznie reagując na wszystkie zmiany. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na kolejną zaletę współpracy z MR JOB w zakresie zatrudniania pracowników z Ukrainy, czyli terminowość kontraktów oraz przewidywalność kosztów. Mogą Państwo wskazać zarówno oczekiwany termin rozpoczęcia pracy przez kandydatów, jak i regularnie aktualizować zapotrzebowanie – m.in. sezonowo zwiększając ilość pracowników zza granicy lub bieżąco uzupełniając luki kadrowe. A dzięki przejrzystej wycenie, bez ukrytych kosztów, planowanie budżetu jest o wiele prostsze. Współpraca z MR JOB to zatem łatwiejsza organizacja pracy w Państwa firmie, przy zatrudnianiu pracowników z Ukrainy – z przejrzystym kosztem i terminową realizacją zleceń.

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy z MRJOB to efektywność i zapewnienie terminowości pracy

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy z MR JOB ma niewątpliwie wiele zalet. Wśród nich wyróżnić można prostotę całego procesu dla klienta oraz pełne bezpieczeństwo. To również wsparcie doświadczonego partnera biznesowego oraz efektywność i terminowość wszystkich procesów. I to właśnie dzięki tym aspektom, z sukcesami wspieramy przedsiębiorców na terenie dolnego śląska z różnych branż. Oferując profesjonalne usługi uzupełnienia personelu, który jest jednym z najważniejszych elementów codziennego funkcjonowania firmy!

Więcej o współpracy z MR JOB i procesie rekrutacji pracowników z Ukrainy, znajdą Państwo w naszym artykule: Jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej?

Szukasz pracowników z Ukrainy? Chętnie Ci w tym pomożemy – skontaktuj się z nami przez formularz lub mailowo: zapytania@mrjob.pl.